Euro 2012. Powitaj puchar Henri Delaunaya w Łodzi!

Na miesiąc przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw Europy, puchar dla zwycięskiej drużyny będzie można obejrzeć w Łodzi. 7 maja w Manufakturze odbędzie się impreza ?Powitaj Puchar w Łodzi?.
Jej organizatorem jest UEFA, zaś partnerem projektu Urząd Miasta Łodzi. Łódź będzie pierwszym miastem oprócz miast gospodarzy rozgrywek piłkarskich, w którym odbędzie się prezentacja trofeum.

Puchar Henri Delaunaya tuż przed godz. 8 pojawi się na lotnisku im. Wł. Reymonta w Łodzi, skąd zostanie przewieziony do Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104. Na godz. 9 zaplanowano konferencję prasową z udziałem władz miasta, reprezentantów UEFA Euro 2012 i Manufaktury przy ławeczce Tuwima na ul. Piotrkowskiej. Następnie w asyście straży miejskiej trofeum zostanie przewiezione do Manufaktury. Symbol mistrzostw Europy znajdzie się w specjalnym tirze i będzie dostępny dla zwiedzających w godz. 10 - 20. Będzie to okazja do zrobienia sobie zdjęcia z pucharem oraz przyjrzenia mu się z bliska. W Manufakturze z łodzianami bawić się będą również Slavek i Slavko, maskotki piłkarskich mistrzostw w Polsce i na Ukrainie.

Podczas wizyty pucharu w Łodzi zostanie rozegrany turniej o puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Rozpocznie się o godz. 10. W zawodach wezmą udział 24 drużyny z łódzkich gimnazjów. Szkoły uczestniczące w turnieju otrzymają okolicznościowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Manufakturę i UMŁ. Po tym jak z pucharem pożegnają się łodzianie, odwiedzi on Kraków i Katowice.