Pewna wygrana Budowlanych Łódź. Imiennicy z Lublina nie mieli szans

W sobotnim meczu ekstraligi rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych Łódź odnieśli pewne zwycięstwo nad imiennikami z Lublina.
Gospodarze przystąpili do meczu z lublinianami w mocno zmienionym składzie. Z powodu kontuzji trener Mirosław Żórawski nie mógł liczyć m.in. na Tomasza Grodeckiego, Grzegorza Dułkę i przede wszystkim dwóch filarów, czyli Michała Królikowskiego i Pawła Grabskiego, za których do składu weszli młodzi wychowankowie - Adrian Ignaczak i Kamil Pepliński. Z kolei w przednich formacjach szkoleniowiec łodzian zdecydował się przestawić kilku graczy. I tak w środku ataku obok Piotra Gomulaka zagrał Tomasz Stępień, którego na pozycji obrońcy zastąpił z kolei Tomasz Kozakiewicz. Jego miejsce na skrzydle zajął zaś kolejnych z wychowanków - Mateusz Matyjak.

Mimo sporych zmian Budowlani nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem rywali. Większego wpływu na ich grę nie miała także upalna pogoda i lejący się z nieba żar. Gospodarze pierwsze przyłożenie zaliczyli w 10. min, a jego autorem był skrzydłowy Dariusz Kaniowski. Kwadrans później łodzianie - a dokładnie Ignaczak - zdobyli punkt bonusowy. W drugiej połowie trener Żórawski dał pograć wszystkim rezerwowym. Mimo zmian warunki gry wciąż dyktowali rugbiści z ul. Górniczej, którzy ostatecznie zakończyli mecz z aż 71-punktową przewagą.

Jedynym minusem spotkania była kontuzja Meraba Gabunii. W 24. min podczas jednego ze starć na kolano gruzińskiego zawodnika upadł jeden z rywalia i Gabunia musiał opuścić boisko. Nie wiadomo jeszcze jak poważnego uraz nabawił się gwiazdor Budowlanych. - Mamy nadzieję, że to nic poważnego, ale więcej wiadomo będzie po badaniach - mówi Grzegorz Białkowski, kierownik drużyny.

Dzięki wygranej Budowlani na dwie kolejki przed końcem zapewnili sobie pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym.

Budowlani Łódź - Budowlani Lublin 78:7 (38:0)

Punkty dla Budowlanych: Sokhadze 23, Ignaczak, Stępień po 10, Pepliński, Grabowski, Kaniowski, Dułka, Paweł Kotasa, Kozakiewicz, Matyjak po 5.

Budowlani: Ignaczak, Szyburski, Pepliński, Gugushwili, Karpiński, Marek Mirosz, Grabowski, Gabunia, Żórawski, Sokhadze, Kaniowski, Stępień, Gomulak, Matyjak, Kozakiewicz. Zagrali również: Rydzyński, Kościelski, Michał Mirosz, Fortuna, Abashidze, Sobczak, Paweł Kotasa