Joanna Mirek, mistrzyni Europy blisko odejścia z Budowlanych Łódź

Joanna Mirek prawdopodobnie w przyszłym sezonie nie będzie występowała w łódzkiej drużynie.
Mistrzyni Europy z 2005 r. grała w Budowlanych przez ostatnie dwa lata. W 2010 r. miała zastąpić Małgorzatę Niemczyk, która zakończyła karierę. Doświadczona zawodniczka spisywała się jednak bardzo nierówno. Lepsze mecze przeplatała ze słabymi. W ostatnich dwóch, pełniła funkcję kapitana zespołu, ale dwukrotnie nie zakwalifikowała się z nim do europejskich pucharów (2011 - szósta pozycja, 2012 - ósma).

Wszystko wskazuje na to 35-letnia zawodniczka pożegna się z Budowlanymi. - Prowadzimy jeszcze rozmowy, ale mamy nieco inną koncepcję. Ostatnie dwa sezony nie były przecież zbyt udane - mówi Marcin Chudzik, prezes Budowlanych. - Jesteśmy jednak w kontakcie z Asią. Umówiliśmy się na jeszcze jedną rozmowę po długim weekendzie. Podobnie, jak z innymi zawodniczkami. Teraz jest tzw. martwy okres, dużo się dzieje. Trwają kwalifikacje olimpijskie i wiele zawodniczek ma wolne. Kolejnych ruchów transferowych należy się spodziewać w przyszłym tygodniu - mówi .

Do tej pory jedyną nową siatkarką, która po zakończeniu rozgrywek PlusLigi podpisała kontrakt z Budowlanymi jest Sylwia Pycia, "Złotko" z 2005 r. oraz dwukrotna mistrzyni Polski z Muszynianką. Wiele wskazuje na to, że następną zawodniczką, która zwiąże się z łódzką drużyną będzie nowa libero. Coraz częściej mówi się, że będzie nią Agata Durajczyk z AZS Białystok, chociaż wciąż wymienia się dwie inne kandydatki: Magdalenę Saad i Agatę Sawicką.