Puchar Europy w poniedziałek przyjedzie do Łodzi. Zrób zdjęcie z trofeum Euro 2012

Po miastach gospodarzach Łódź będzie pierwszym miastem, do którego przyjedzie trofeum dla zwycięzcy Euro 2012. Puchar Henri Delaunaya zostanie zaprezentowany kibicom w poniedziałek w Manufakturze
20 kwietnia Puchar Europy wyruszył w tournee po polskich i ukraińskich miastach. Do 26 maja najcenniejsze piłkarskie trofeum w Europie odwiedzi łącznie 14 miast, w tym osiem miast gospodarzy Euro 2012. Do tej pory wykonany ze srebra puchar Henri Delaunaya można było oglądać w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu, w których zorganizowane będą czerwcowe mistrzostwa.

Na miesiąc przed rozpoczęciem Euro puchar dla zwycięskiej drużyny będzie można obejrzeć także w Łodzi. Po miastach gospodarzach nasze miasto będzie pierwszym, do którego przyjedzie trofeum. Puchar w poniedziałek rano pojawi się na Lublinku, skąd zostanie przewieziony do urzędu miasta. O godz. 9.00 przy Ławeczce Tuwima rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem władz miasta, reprezentantów UEFA EURO 2012 i Manufaktury. Następnie w asyście straży miejskiej trofeum zostanie przewiezione do Manufaktury, gdzie - wystawione w specjalnym tirze - będzie dostępne dla zwiedzających (w godz. 10.00 - 20.00).

Dla łódzkich kibiców będzie to okazja do przyjrzenia się z bliska Pucharowi Europy, a także zrobienia sobie z nim zdjęcia. W Manufakturze z łodzianami bawić się będą również Slavek i Slavko, czyli maskotki Euro. Puchar będzie miał również iście piłkarskie powitanie - w korowodzie odprowadzającym trofeum na rynek Manufaktury znajdą się gimnazjaliści, ze szkół, które wezmą udział w turnieju piłkarskim o puchar prezydenta Łodzi.

Po tym jak z pucharem pożegnają się łodzianie, odwiedzi on Kraków i Katowice. Następnie akcja "Powitaj Puchar" przeniesie się na Ukrainę, a trofeum odwiedzi m.in. Kijów, Charków, Donieck i Dniepropietrowsk.