KSW19. Mariusz Pudzianowski vs. Bob "Bestia" Sapp, Mamed Khalidov i... żeński pojedynek. Będzie się działo!

W sobotę w łódzkiej Atlas Arenie rozpocznie się 19. gala KSW, w której zaplanowane są dwie walki wieczoru. Początek o godz. 20. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport.
To już trzeci raz, kiedy KSW, gala mieszanych sztuk walk, gości w Łodzi. Dwa lata temu we wrześniu, w Atlas Arenie odbyła się 17. edycja tej imprezy. Głównym wydarzeniem była wówczas walka Mariusza Pudzianowskiego z amerykańskim tłuściochem Erikiem Butterbeanem. Pojedynek zakończył się szybko, bo już w pierwszej rundzie przez poddanie ważącego ponad 200 kg byłego boksera.

Dużo więcej emocji i kontrowersji było 26 listopada ubiegłego roku podczas KSW17, zatytułowanym jako "Zemsta". Jedną z dwóch walk wieczoru był rewanżowy pojedynek Pudzianowskiego z Brytyjczykiem Jamesem Thompsonem. Walka zakończyła się wielkim skandalem. Po dwóch rundach, w których dominował Thompson, niespodziewanie ogłoszono zwycięstwo Polaka, a powinna zostać zarządzona dogrywka. Okazało się bowiem, że jeden z sędziów pomylił kartki z punktacją na korzyść "Pudziana". Chwilę po walce Brytyjczyk wyrwał mikrofon prowadzącemu galę i zaczął bluzgać do publiczności i organizatorów KSW. Telewizja Polsat od razu przerwała transmisję. - To jakieś pier... i sk... KSW! Czy to jakiś chory żart? Kpicie ze mnie!? - krzyczał Thompson.

Podczas sobotniej gali dojdzie do siedmiu pojedynków. Głównymi wydarzeniami będą dwie walki wieczoru: Mariusza Pudzianowskiego z Amerykaninem Bobem "Bestią" Sappem oraz Mameda Khalidova z Rodneyem Wallacem. Po raz pierwszy w ringu rywalizować będą kobiety. W żeńskim pojedynku zmierzą się: Paulina Suska z Martą Chojnoską.