Dawid "Cygan" Kostecki - Roy Jones Jr w Atlas Arenie? "Jesteśmy zdecydowanie najbliżej"

Wszystko wskazuje na to, że zaplanowana na 30 czerwca bokserska walka Dawida "Cygana" Kosteckiego z legendarnym Royem Jonesem Jr odbędzie się w Atlas Arenie.
43-letni Jones Jr to jeden z najwybitniejszych pięściarzy lat 90. i początku XXI wieku. W przeszłości amerykański bokser był czempionem w aż czterech kategoriach (od średniej do ciężkiej). Przed nim podobnego wyczynu dokonał Bob Fitzsimmons, który sięgał po pasy ponad 100 lat temu. Mimo że w ostatnich latach Jones Jr. jest już cieniem samego siebie (z ostatnich czterech walk triumfował tylko w jednej), to jednak szansa skrzyżowania z nim rękawic będzie dla Kosteckiego wielkim wydarzeniem.

- Dwie noce nie spałem, bo byłem w kontakcie telefonicznym ze Stanami Zjednoczonymi. Szykuje się nam historyczne wydarzenie i wielka gratka. Roy Jones Jr. nie jest już w szczytowej formie, ale to wciąż fantastyczna postać zawodowego boksu, były mistrz świata w kilku kategoriach, celebryta, komentator stacji HBO - wychwala Amerykanina Andrzej Wasilewski, promotor Kosteckiego. - W poprzednich latach negocjowaliśmy możliwość walki Krzysztofa Włodarczyka, później Pawła Kołodzieja z Jonesem Jr., ale zawsze stawało coś na przeszkodzie. Tym razem wszystko jest sfinalizowane.

Powoli na starcie Kosteckiego z Jones Jr mogą szykować się kibice z Łodzi. Wszystko wskazuje bowiem na to, że do pojedynku Polaka z legendą światowego boksu dojdzie w Atlas Arenie. - Mam nadzieję, że tak będzie. Co prawda żadna umowa nie jest jeszcze podpisana, ale wszystko wskazuje na to, że do walki dojdzie w Łodzi. Można nawet powiedzieć, że jesteśmy w zdecydowanie najlepszej sytuacji - mówi "Gazecie" Krzysztof Maciaszczyk, prezes Atlas Areny.

Ostateczna decyzja w sprawie wyboru miejsca walki powinna zapaść jeszcze w tym tygodniu. Największym rywalem Atlas Areny w ściągnięciu do siebie Jones Jr jest gdańska Ergo Arena.