Jubileusz i rekord frekwencji w "Biegu ulicą Piotrkowską"

Ponad 2 tys. uczestników weźmie udział w sobotnim "Biegu ulicą Piotrkowską". - Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - mówi Jacek Chmiel, dyrektor sportowy biegu.
Już po raz dziesiąty amatorzy i zawodowcy będą się ścigać po najbardziej znanej ulicy w mieście. W tym roku jednak wyjątkowo trasa biegu głównego - na 10 km - będzie przebiegać po całym centrum Łodzi (m.in. al. Kościuszki, ul. Mickiewicza, Sienkiewicza, Tuwima, Piotrkowską, Zachodnią, Północną, Lutomierską, Ogrodową, a meta na Rynku Manufaktury (pod telebimem, na którym będzie transmitowany start i finisz). - Niestety, nie udało nam się załatwić zgody na rejestrację całego biegu na żywo - tłumaczy Chmiel.

W sesji porannej (od godz. 9 do 12) na terenie centrum handlowego odbędą się biegi osób niepełnosprawnych, uczniów oraz po raz pierwszy rywalizacja przedszkolaków. Na godz. 17.30 zaplanowano bieg VIP-ów, a główny na 18.15. - Do Łodzi przyjadą zawodnicy z całego świata - mówi Chmiel. - Spodziewamy się biegaczy z: Kenii, Finlandii, Holandii, Francji, Niemiec, Słowacji, Ukraincy czy Mołdawii. Rozdamy ponad 140 pucharów w różnych kategoriach.

Zapisy do biegu prowadzone są codziennie w godz. 13-19 na Rynku Manufaktury, w namiocie "Gazety Wyborczej". - Każdy zawodnik po wbiegnięciu na metę otrzyma specjalną koszulkę, napój Powerade, plecak oraz pamiątkowy medal - dodaje Chmiel. - Przy organizacji imprezy będzie pracowało ponad stu wolontariuszy. Bez ich pomocy nie dalibyśmy rady.