French Open. Kolejne zwycięstwo Jerzego Janowicza! Polak krok od turnieju głównego!

Jerzy Janowicz pokonał Inigo Cervantesa w drugiej rundzie eliminacji do French Open. Łodzianina od pierwszego w karierze awansu do turnieju Wielkiego Szlema dzieli już tylko jedno spotkanie.
22-letni Janowicz (151. miejsce w najnowszym rankingu ATP) w pierwszej rundzie eliminacji do wielkoszlemowego French Open (z pulą nagród 18,718 mln euro) pokonał Frederico Gila 7:5, 4:6, 6:2.

W kolejnej rundzie jego rywalem był Hiszpan Inigo Cervantes (164.). Tym razem Polak poradził sobie z rywalem w dwóch setach. O zwycięstwie w pierwszej partii zadecydował dopiero tie-break, którego Janowicz wygrał do trzech. W drugim secie uskrzydlony łodzianin nie miał już najmniejszych problemów z Hiszpanem, którego przełamał dwukrotnie. Ostatecznie mecz zakończył się pewna wygraną Janowicz 7:6, 6:2.

W ostatniej rundzie eliminacji Polak zmierzy się Holendrem Igorem Sijslingiem (122. w rankingu). Jeśli odniesie zwycięstwo, po raz pierwszy w historii awansuje do turnieju wielkoszlemowego.

Dobra postawa Janowicza w eliminacjach do French Open nie jest zaskoczeniem. Polak znajduje się bowiem ostatnio w bardzo dobrej formie - przed tygodniem zwyciężył w Rzymie w challangerze Garden Tour 2012 (pula nagród 30 tys. euro). W drodze po ostateczny triumf zawodnik MKT Łódź pokonał aż trzech zawodników z pierwszej setki rankingu ATP - Łotysza Ernesta Gulbisa, Portugalczyka Rui Machado i pochodzącego z Luksemburga Gillesa Mullera.