Adam Kszczot wystartuje na igrzyskach w Londynie. Wypełnił minimum w pierwszym starcie!

Kszczot wygrał bieg na 800 m w Ostrawie. Jest pierwszym łodzianinem, który zapewnił sobie start w igrzyskach olimpijskich w Londynie
Lekkoatleta RKS Łódź zaczął sezon w kapitalnym stylu. Przez ostatni miesiąc ciężko trenował w St. Moritz, a pierwszy letni start miał zaplanowany na mityngu w Ostrawie. Kszczot spisał się kapitalnie, uzyskując czas 1.44.90 sek., lepszy niż minimum ustalone przez Polski Związek Lekkoatletyczny. Łodzianin wygrał swój bieg.

- Od początku prowadził Paweł Czapiewski, ale po 500 m zszedł z bieżni - opowiada Stanisław Jaszczak, trener Kszczota w RKS. - Później Adam biegł już sam. W końcówce było mu już ciężko, ale wygrał pewnie. Brakowało mu trochę oddechu, ale mięśnie nie bolały. To zwiastuje znacznie lepszy wynik w kolejnym starcie, w niedzielę w Hengelo. Adam Kszczot może tam pobiec nawet sekundę szybciej.

Według Jaszczaka, jego podopieczny zaczął sezon najlepiej w swojej karierze. - Rok temu w pierwszym starcie miał wynik 1.50,11, a dwa lata temu 1,50,75 sek. Postęp jest więc znaczny. Poza tym w Ostrawie było chłodno, a Adam lubi jak jest 28 czy nawet 30 stopni Celsjusza - dodaje trener.

Przypomnijmy, że 23-letni student Politechniki Łódzkiej w lutym ustanowił rekord Polski na 800 m w hali. Uzyskał czas 1.44,57 sek. Według fachowców, na otwartym stadionie byłby to wynik o półtorej sekundy lepszy.

Kszczot jest pierwszym łódzkim sportowcem, który zapewnił sobie udział w igrzyskach w Londynie. Blisko wypełniania planu jest też pływaczka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk z Trójki Łódź, obecnie startująca w mistrzostwach Europy.