Wzmocnienie Budowlanych prosto z Francji. W walce o medale pomoże reprezentant Polski

Przed najważniejszą częścią sezonu Blachy Pruszyński Budowlani dokonali dużego wzmocnienia. W walce o podwójną koronę łodzianom pomoże reprezentant Polski z ligi francuskiej - Jean Boutes.
Boutes wystąpi już w sobotnim półfinale Pucharu Polski z Arką Gdynia (rozpocznie się o nietypowej godzinie 11). Grający na pozycji filara 23-letni Francuz, którego dziadkowie byli Polakami, od dwóch lat występuje w naszej reprezentacji. Boutes zagrał m.in. w kwietniowym wyjazdowym meczu z Holandią, na który wybrał się także Mirosław Żórawski. Jednym z najważniejszych celów trenera Budowlanych było właśnie ustalenie warunków przejścia do Łodzi Boutes.

Zawodnik występujący na co dzień w młodzieżowej drużynie Bayonne przy ul. Górniczej zastąpi innego reprezentanta Polski - Pawła Grabskiego, który w kwietniu nabawił się groźnej kontuzji biodra. - To bardzo mocny zawodnik i podpora naszej reprezentacji - ocenia nowego gracza Żórawski

Oprócz Boutes Budowlanych w walce o medale wspomogą także Kamil Bobryk i Kacper Ławski, którzy ostatnie miesiące również spędzili w lidze francuskiej. Ten pierwszy ma zagrać w pierwszym półfinale i ewentualnym finale mistrzostw Polski, a Ławski - tylko w finale.