Sport.pl

Euro 2012. Maciej Kosmol, trener łódzkich siatkarek o szansach Polski na Euro: "Musi się udać!"

Trener siatkarek Budowlanych wierzy, że drużyna prowadzona przez Franciszka Smudę osiągnie sukces na mistrzostwach Europy.
W piątek nie tylko zaczynają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej, ale także jedna z najbardziej prestiżowych imprez siatkarskich World Grand Prix kobiet w łódzkiej Atlas Arenie. Szkoleniowiec Budowlanych zapowiada jednak, że zamiast siatkarskiego hitu Brazylii z Włochami, obejrzy w telewizji spotkanie Polski z Grecją. - Trzymam kciuki za kadrę Smudy. Z pewnością jest w stanie osiągnąć sukces, czyli wyjść z grupy. Po prostu musi się udać. Jak nie teraz, to chyba już nigdy tego nie dokonamy. Piątkowy pojedynek będzie doskonałą okazję do przełamania naszej fatalnej passy w meczach inauguracyjnych - opowiada Kosmol. - Jeśli zaczniemy od zwycięstwa, to będzie wspaniale. Trudno mi typować konkretny wynik, ale wierzę, że wygramy. Na pewno nie będzie to jednak łatwe zadanie. Drużyny, z którymi się zmierzymy są bardzo wyrównane i prezentują solidny poziom.

Według trenera łódzkich siatkarek mamy przynajmniej trzy powodu do optymizmu. - To Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski z Borussii Dortmund. Jeśli wytrzymają presję i przełożą poziom, jaki prezentowali w Niemczech na grę w reprezentacji, to mogą nie tylko zapewnić naszej drużynie awans do ćwierćfinału, ale także zostać gwiazdami całego turnieju - kończy.

Więcej o: