Sport.pl

Kolejny udany turniej Jerzego Janowicza. Polak odpadł dopiero w półfinale dużego challangera

22-letni Jerzy Janowicz przegrał w półfinale challangera ATP w Prostejovie (pula nagród 106,5 tysiąca euro) z Florianem Mayerem 5:7, 5:7. Awans do najlepszej czwórki turnieju to jednak kolejny duży sukces łódzkiego tenisisty.
W ostatnich tygodniach forma Janowicza poszła mocno w górę. Zawodnik łódzkiego MKT trzy tygodnie temu zwyciężył w Rzymie w challangerze Garden Tour 2012, pokonując po drodze aż trzech zawodników z pierwszej setki rankingu ATP (Ernesta Gulbisa, Rui Machado i Gillesa Mullera). Następnie Polak był o krok od pierwszego w historii awansu do wielkoszlemowego turnieju. Janowicz w trzeciej rundzie eliminacji do French Open przegrał jednak z Igorem Sijslingiem. Dobre wyniki naszego zawodnika w ciągu dwóch miesięcy dały mu awans w rankingu ATP z 236 na 152 pozycję.

W najnowszym rankingu Polak zanotuje kolejny awans. Wszystko dzięki dobremu występowi w silnie obsadzonym challangerze w Prostejovie, w którym odpadł dopiero w półfinale. Jego pogromcą okazał się rozstawiony z nr 3 Florian Mayer (35. miejsce w rankingu ATP), który po 96 minutach gry pokonał Janowicza 7:5, 7:5. W drodze do półfinału tenisista MKT pokonał Jimmy'ego Wanga (193.), Steve'a Darcisa (61.) i Marka Semjana (1166.).

Za przejście trzech rund Janowicz otrzyma 45 do rankingu i w najnowszym notowaniu powinien przesunąć się w okolice 140. miejsca.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Łódź - Sport.pl »


Więcej o: