Jerzy Janowicz na najwyższym miejscu w karierze. Pierwsza "setka" coraz bliżej!

23-letni Jerzy Janowicz awansował na 139. miejsce w najnowszym rankingu ATP. To najwyższa pozycja łódzkiego tenisisty w karierze.
W ostatnim tygodniu Janowicz osiągnął półfinał silnie obsadzonego challangera ATP w Prostejovie (pula nagród 106,5 tysiąca euro). Jego pogromcą okazał się dopiero rozstawiony z nr 3 Florian Mayer (35. miejsce w rankingu), który wygrał z Polakiem 7:5, 7:5. Wcześniej zawodnik łódzkiego MKT pokonał m.in. klasyfikowanego na 61. pozycji Belga Steve'a Darcisa.

Dobry występ w Prostejovie dał Janowiczowi kolejny awans w rankingu. W najnowszym notowaniu 23-latek przesunął się ze 152. na 139. pozycję. Tym samym Polak o jedno oczko poprawił swoje dotychczasowe najlepsze miejsce w karierze (w sierpniu 2011 r. był w rankingu 140.).

Najwyżej sklasyfikowanym polskim tenisistą jest 50. w rankingu Łukasz Kubot. Kolejni Polacy na liście - Marcin Gawron i Michał Przysiężny - znajdują się dopiero w czwartej setce.

W tym tygodniu Janowicz wystąpi w challangerze ATP w angielskim Nottingham (pula nagród 64 tys. Euro). Jego pierwszym rywalem będzie Litwin Laurynas Grigelis (192.)