Posnania ograna po raz drugi. Budowlani w finale mistrzostw Polski

W rewanżowym półfinałowym meczu mistrzostw Polski rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych po raz drugi pokonali Posnanię i awansowali do zaplanowanego na przyszłą niedzielę finału.
W pierwszym meczu Budowlani wygrali w Poznaniu 35:!4. Rozegrany w sobotę rewanż był więc dla rugbistów z ul. Górniczej tylko formalnością. Gospodarze zdobywanie punktów rozpoczęli już w 5. min, gdy skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Teimuraz Sokhadze. Siedem minut później łodzianie zdobyli pierwsze przyłożenie, a jego autorem był Władysław Grabowski. W kolejnych minutach zdecydowaną przewagę wciąż mieli Budowlani, którzy niemal nie opuszczali połowy Posnanii. Efektem tego było zdobycie przed przerwą dwóch kolejnych przyłożeń. W 20. min siedmiopunktową akcję przeprowadził Sokhadze, który najpierw położył piłkę na polu punktowym rywali, a później bez problemów posłał ją między słupy. W 34. min ostatnie punkty w tej połowie zdobył Tomasz Kozakiewicz, który wykończył ładną akcję gospodarzy prawym skrzydłem.

Druga połowa rozpoczęła się dla Budowlanych równie dobrze, a pierwsze przyłożenie już w 44. min zanotował drugi ze skrzydłowych - Dariusz Kaniowski. Po upływie godziny gry kolejne przyłożenie zanotował Sokhadze, który chwilę wcześniej sprytnie nakrył kop rywala i przechwycił piłkę, z którą pognał wprost między słupy. W kolejnych minutach gospodarze spuścili mocno z tonu oszczędzając siły na finał. Efektem tego były dwa przyłożenia poznaniaków, które rozdzieliły przyłożenia Dominika Skwarciaka i Grzegorza Dułki. Wynik spotkania w 90. min ustalił Paweł Kotasa, który wykończył ładną indywidualną akcję.

Warto odnotować, że w wyjściowym składzie Budowlanych po przerwach spowodowanyontuzjami powrócili Merab Gabunia i Łukasz Żórawski. Obaj zostali zmienieni w przerwie, by nie ryzykować odnowienia kontuzji. Najważniejsze jednak, że będą gotowi na zaplanowany na najbliższą niedzielę finał, który - jak już pisaliśmy - po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany na stadionie przy al. Piłsudskiego. Rywala łodzian poznamy w niedzielę, gdy Lechia Gdańsk rozegra rewanż z Arką Gdynia (pierwszy mecz wygrali gdańszczanie).

Budowlani - Posnania 51:14 (20:0)

Punkty dla Budowlanych: Sokhadze 21, W. Grabowski, Kozakiewicz, Kaniowski, Skwarciak, Dułka, P. Kotasa po 5.

Budowlani: Królikowski, Szyburski, Gabunia, Marek Mirosz, Ignaczak, Skwarciak, W. Grabowski, Fortuna, Żórawski, Sokhadze, Kaniowski, M. Grabowski, Łuczak, Kozakiewicz, Stępień. Zagrali również: Karpiński, P. Kotasa, Pabjańczyk, Dułka, Matyjak, Rydzyński, Kościelski.