Ana Grbac, była rozgrywająca Budowlanych Łódź, zagra w jednym z najbogatszych klubów świata

Ana Grbac przeszła z Budowlanych do Azerrail Baku, którego trenerem jest Alessandro Chiappini
Grbac w poprzednim sezonie była pierwszą rozgrywającą łódzkiej drużyny. Nie spisywała się najlepiej i w końcówce rozgrywek przegrała rywalizację z Martą Plutą. Nic dziwnego, że trener Maciej Kosmol i szefowie klubu nie zdecydowali się na przedłużenie z nią kontraktu. Okazało się jednak, że chorwacka siatkarka długo nie była bezrobotna. Zatrudnił ją bowiem czołowy klub z ligi azerskiej, uchodzącej na za najbogatszą na świecie.

Trener Azerrail został Chiappini, który w poprzednim sezonie doprowadził Atom Trefl Sopot do mistrzostwa Polski. Grbac będzie rywalizować z reprezentantką Polski Mileną Radecką. W poprzednim sezonie w tym zespole występowała inna była zawodniczka Budowlanych Karolina Kosek.

Łódzki klub wciąż szuka drugiej rozgrywającej. Według prezesa Marcina Chudzika jest szansa, że jeszcze w tym tygodniu zostanie podpisany kontrakt z zagraniczną zawodniczką. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Budowlani pozyskali brazylijską atakującą Soraią Neudil Dos Santos, wcześniej grającą we włoskim Busnago (II liga).

Ana Grbac, siatkówka, Budowlani Łódź