Józef Młynarczyk: "Nowym selekcjonerem powinien zostać Polak. Fornalik? Bardzo zdolny"

Józef Młynarczyk, najwybitniejszy polski bramkarz twierdzi, że Waldemar Fornalik jest dobrym kandydatem na selekcjonera naszej kadry.
Po odpadnięciu Polski z mistrzostw Europy rozpoczęła się giełda nazwisk szkoleniowców, którzy mogliby zastąpić Franciszka Smudę. Głos w tej sprawie zabrał też Józef Młynarczyk. - Przede wszystkim to chciałbym, żeby to był polski szkoleniowiec. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - uważa były bramkarz m.in. Widzewa Łódź i FC Porto. - To musi być człowiek z autorytetem i doświadczeniem. Wierzę, że taka osoba potrafiłaby poukładać na nowo naszą drużynę.

Na faworyta numer 1. wyrósł ostatnio Waldemar Fornalik, trener Ruchu Chorzów. Co na to Młynarczyk? - Waldek ma za sobą fajny okres. Z niczego stworzył ciekawy, solidny zespół, który był niewygodny dla każdego rywala. Poza tym drużyna bardzo dobrze wyglądała pod względem fizycznym. To wszystko świadczy o tym, że Waldek ma bardzo dużą wiedzę. Z wielu niechcianych zawodników w innych klubach potrafi stworzyć dobrych zawodników - mówi Młynarczyk. - Spośród wszystkich polskich trenerów młodego pokolenia z pewnością jest to dobry kandydat.

A może selekcjonerem powinien zostać Michał Probierz? - Dwa dni temu spotkałem się z Michałem na kawie. Luźno rozmawialiśmy m.in. o mistrzostwach Europy i o Wiśle. Z tego co mi mówił, to wynikało jednak, że wolałby jeszcze nabrać doświadczenia w ekstraklasie i chciałby najpierw osiągnąć sukces z Wisłą. Obecnie na tym się najbardziej skupia - opowiada Młynarczyk. - Z drugiej strony jeśli otrzymałby poważną ofertę z PZPN, to pewnie poważnie by się nad nią zastanowił. W końcu każdy trener marzy o takiej propozycji - kończy.

Więcej o: