Sport.pl

Wiceprezes PZPN z Łodzi o nowym selekcjonerze: "Idealny byłby duet: Fornalik-Probierz. Większe szanse ma ten pierwszy"

- Brak międzynarodowego doświadczenia Waldemara Fornalika, to żaden problem. Kiedy Antoni Piechniczek obejmował kadrę też nie miał na koncie zagranicznych sukcesów, a mimo to świetnie sobie poradził - mówi Janusz Matusiak, wiceprezes PZPN i dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi.
Matusiak wyjaśnia jednak, że z zatrudnieniem Fornalika na selekcjonera jest tylko jeden problem. - Waldemara obowiązuje jeszcze dwuletni kontrakt z Ruchem. Pewnie prezes chorzowskiego klubu nie będzie zbyt łaskawy i lekką ręką nie pozbędzie się tak świetnego szkoleniowca - mówi.

Łódzki działacz PZPN podkreśla, że pośpiech w poszukiwaniu nowego selekcjonera jest uzasadniony. Zostało bowiem bardzo mało czasu do rozpoczęcia eliminacji do mistrzostw świata w 2014 r, które zostaną rozegrane w Brazylii. - Jak najszybciej musimy podjąć tę decyzję. Przed nowym trenerem jest dużo pracy. Musi poszukać kolejnych kandydatów do gry w reprezentacji, którzy daliby tej drużynie dodatkową jakość, a także porozmawiać z każdym z zawodników i ogólnie wszystko sobie poukładać - mówi Matusiak.

Fornalik, jak na razie może pochwalić się jedynie sukcesami w ekstraklasie. Nie ma żadnego doświadczenia w pracy za granicą. - To żaden problem - odpowiada Matusiak. - To jest trener, który świetnie czyta grę i odpowiednio reaguje na wydarzenia na boisku. Z pewnością poradzi sobie na tak wysokim szczeblu. Jak sięgniemy do historii, to kiedy Antoni Piechniczek obejmował kadrę, też nie miał międzynarodowego obycia, a mimo to znakomicie sobie poradził.

A może zamiast Fornalika, lepszym kandydatem byłby Michał Probierz? - To też jest dobra opcja - przyznaje. - Wydaję mi się jednak, że Michał jest jeszcze za bardzo chaotyczny. Czasami zbyt impulsywnie reaguje na niektóre sprawy. A selekcjoner musi być chłodny. Z kamienną twarzą podejmować niekiedy odważne decyzje. I takim cechami wykazuje się właśnie Fornalik. Zwróćmy uwagę na to, czego dokonał w Chorzowie. Z niczego zbudował czołową drużynę naszej ligi.

I dodaje: - Fajnie by było, jakby kadrę pokierował duet: Fornalik - Probierz. Takie rozwiązanie nie będzie jednak proste.

Według Matusiak nazwisko nowego selekcjonera poznamy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. - Będę naciskał, żebyśmy właśnie w tym okresie ogłosili następcę Franciszka Smudy - mówi. - Każdy zdaje sobie sprawę, że nie mamy czasu na dłuższe poszukiwania i ciągłe odkładanie tej decyzji. Głównie dlatego jestem przeciwnikiem zatrudniania zagranicznego szkoleniowca - kończyWięcej o:
Komentarze (5)
Wiceprezes PZPN z Łodzi o nowym selekcjonerze: "Idealny byłby duet: Fornalik-Probierz. Większe szanse ma ten pierwszy"
Zaloguj się
 • obywatel_piszczyk

  Oceniono 2 razy 2

  Skoro z Łodzi, to ciekawe co zrobił dla łódzkich klubów? Śląskie lobby w PZPN-ie, umie odpowiednio zadbać o "swoich". Ruch i Górnik mimo problemów z kasą, nigdy nie miały problemów z licencją. Pamiętam licencyjne przepchnięcie Polonii Bytom kosztem Widzewa. Pamiętam obiecanki Potoka w kwestii licencji 2009 dla ŁKS.
  Niestety, nasze miasto nie ma szczęścia do polityków, wszelakich działaczy związkowych itp. Żaden z nich nie czuje lokalnego patriotyzmu. Inne miasta, mają w tej kwestii dużo więcej szczęścia.

 • cezar85

  Oceniono 1 raz 1

  idealny byłby duet Manson-Breivik

 • mamagra

  0

  Prezes, przestań pleść androny. Piechniczek dostał w pełni ukształtowaną drużynę po Górskim. Przejrzyj różną prasę z tamtego okresu, poczytaj, poczytaj i ... wróć do szkoły.

 • lotusso

  0

  tylko Probierz ! pamiętacie co zrobił z nieudaczników w ŁKS-ie ? duet z Fornalikiem to kiepski pomysł - Probierz musi sam podejmować decyzje...

 • hrabia_onejski

  Oceniono 2 razy -2

  Pomysł super! W sam raz, by reprezentacja miała poziom równy naszym klubowym drużynom. Tak trzymać PZPN

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX