Dramat rugbistów Budowlanych Łódź. Wygrali 17 kolejnych meczów, ale przegrali ten najważniejszy!

Budowlani Łódź drugi rok z rzędu przegrali finał mistrzostw Polski w rugby. Choć przez większość meczu mieli przewagę, to proste błędy sprawiły, że zeszli z boiska pokonani przez Lechię Gdańsk
Jeśli ktoś zastanawiał się, czy rozgrywanie finałowego meczu Ekstra Ligi rugby na piłkarskim stadionie Widzewa jest dobrym pomysłem, to już kilka minut przed rozpoczęciem gry musiał pozbyć się wątpliwości. Trybuny wypełniły się bowiem całkowicie (miejsca za bramki były wyłączone), a w kasach zabrakło biletów. W odróżnieniu od spotkań piłkarskich, kibice z Łodzi Gdańska siedzieli obok siebie.

Budowlani Łódź byli faworytami, bowiem w tym sezonie jeszcze nie przegrali meczu. Wiadomo było jednak, że cczeka ich trudne zadanie, bo Lechia bardzo się wzmocniła przed finałem. M.in. zagrał zawodnik z Samoa, które w tej dyscyplinie należy do światowej czołówki.

Może to presja przytłoczyła gospodarzy, bo zaczęli źle i już po kilku minutach przegrywali 0:7. Rywale z Gdańska położyli piłkę na polu punktowym, a następnie zdobyli dwa punkty z podwyższenia. Później dominowali już zdecydowanie, ale brakowało im prezycji i szczęścia. Dwa razy byli blisko położenia piłki na polu punktowym, co mogło dać im pięć punktów. Najlepszego dnia nie miał też kopacz Budowlanych Teimraz Sokhadze, który pudłował z karnych i drop-goli. Jednak to Gruzin zdobył 12 pierwszych punktów dla łódzkiego zespołu, który tuż po przerwie wyszedł na prowadzenie 9:7. Na krótko, bo po karnym Davida Chartiera przegrywali 9:10, a następnie 9:17. Wtedy po błędzie Hebda zaliczył przyłożenie, zaś Francuz podwyższył.

Doping sześciu tysięcy ludzi pobudził jednak podopiecznych Mirosława Żórawskiego. Genialną akcję, która wyprowadziła ich na prowadzenie zaczął kopem Sokhadze, a zakończył przyłożeniem Kozakiewicz. Budowlani prowadzili 19:17 i mieli piłkę na połowie Lechii. Niestety, popełnili koszmarny błąd i Kwiatkowski biegiem przez 70 m sprawił, że złote medale założyli goście z Trójmiasta.

Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 22:27 (6:7)