Sport.pl

Znakomity występ lekkoatlety z Aleksandrowa na mistrzostwach Europy w Helsinkach

Karol Hoffman z MKS Alekandrów Łódzki zajął drugie miejsce w kwalifikacjach trójskoku w mistrzostwach Europy w Helsinkach.
23-letni zawodnik już w pierwszej próbie uzyskał znakomity wynik - 17,09 m. Jako jeden z zaledwie czterech uczestników osiągnął wynik 16.75, co było warunkiem automatycznej kwalifikacji do finału. Tym samym ustanowił rekord życiowy. Jego poprzedni rekord wynosił 16,50 m. W tym sezonie bił go już trzykrotnie, poprawiając się o ponad pół metra. Najpierw 27 maja w Płońsku skoczył 16,59 m, później 17 czerwca na mistrzostwach Polski w Bielsku-Białej 16,98 m i teraz w Finlandii.

Minimum na igrzyska olimpijski wynosi 17,20 m, więc zawodnikowi z Aleksandrowa brakuje już tylko 11 cm.

Co ciekawe, wygląda na to, że historia zatacza koło. Jego ojciec, Zdzisław, to mistrz świata w trójskoku z Helsinek z 1983 r.

Młody sportowiec z Aleksandrowa ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Jest dwukrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski. Jest też zdobywcą dwóch złotych medali na młodzieżowych mistrzostwach kraju.

Finał trójskoku w Helsinkach z udziałem Hoffmana jest zaplanowany na sobotę na godz. 19.05.

Więcej o:
Komentarze (4)
Znakomity występ lekkoatlety z Aleksandrowa na mistrzostwach Europy w Helsinkach
Zaloguj się
 • jarda75

  Oceniono 1 raz 1

  Wynik rzeczywiście rewelacyjny. Swoją drogą to ciekawe, gość jedzie na mistrzostwa, mając czwarty wynik, ale to nie wystarcza na mimimum olimpijskie, podbnie jak Guba, jedzie na ME bez minimum, a wchodzi do finału z 8 wynikiem. Coś tu jest nie tak. I jeszcze jedno odnośnie tej wiadomości, trochę przez to nasze Euro zapominacie o całej reszcie. Podajecie to jako świeży news, a rzecz miała miejsce około 11 rano.

 • tradingmaster

  0

  Very good! Yes. It is great!

  -
  <a href="businessinsrilanka.eu">Sri Lanka</a>

 • cezar85

  0

  brawo chłopak
  będę śledził progres
  czas zdetronizować filipsa ud...ug...udooooooghuuuuuu

 • frostaman

  Oceniono 7 razy -7

  dab czym ty się qu... jarasz? Dlaczego was podniecają środki a nie cele? Polska w Finałach wniebowzięci, a potem bęcki. Śiatkarze Wygrani pare nic nie znaczących meczy z Brazylią święto naronowe, a w LŚ i IO bedą bęcki i co wtedy napiszecie? Teraz koleś wypruł z siebie wszystko co miał do pokazania a inni skoczyli tak aby się zakwalifikować do finału. Zapewniam was że nasz trójskoczek finał zakończy na 3 próbach. Dziennikarskie patałach, dużo wam płacą bo jeśli ok. 1000 miesięcznie to i tak o 999 za dużo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX