Courtney Thompson, siatkarka Budowlanych Łódź, w kadrze USA na igrzyska olimpijskie w Londynie!

Courtney Thompson, nowa rozgrywająca Budowlanych Łódź, znalazła się w 12-osobowej kadrze USA powołanej na igrzyska olimpijskie w Londynie.
O miejsce w olimpijskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych Thompson wygrała rywalizację z Alihą Glass, mistrzynią Polski z Atomem Treflem Sopot. 28-letnia zawodniczka, która w czerwcu podpisała roczny kontrakt z Budowlanymi, świetnie prezentowała się w World Grand Prix, w którym Amerykanki z kompletem zwycięstw zajęły pierwsze miejsce. - Wszyscy trzymaliśmy kciuki za Courtney i było warto. To dla nas wielki zaszczyt, że na igrzyskach w Londynie będziemy mieli naszą zawodniczką - mówi Marcin Chudzik, prezes łódzkiego klubu. - Życzymy Courtney, żeby do Łodzi przywiozła złoty medal. To byłoby coś fantastycznego.

Oprócz Thompson w olimpijskiej kadrze USA znalazły się jeszcze: Lindsay Berg, Destinee Hooker, Tayyiba Haneef-Park, Megan Hodge, Jordan Larson, Logan Tom, Foluke Akinradewo, Christa Harmotto, Danielle Scott-Arruda, Nicole Davis oraz Tamari Miyashiro.

Amerykańska zawodniczka Budowlanych, jak na siatkarkę jest niska. Mierzy 170 cm wzrostu, ale braki fizyczne nadrabia szybkością i precyzją. To był właśnie jeden z największych problemów łódzkiego zespołu w poprzednim sezonie. Jej poprzedniczka Ana Grbac była znacznie wyższa, ale miała kłopoty z dobieganiem do niedokładnie przyjętych piłek.

Ostatnio Thompson występowała w lidze portorykańskiej, a w 2011 roku grała w austriackim Post Schwechau. Wiadomo już, że z powodu wyjazdu na igrzyska Amerykanka będzie miała wakacyjną przerwę, a do łódzkiej drużyny, która 1 sierpnia rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu, dołączy na początku września.