Sport.pl

Janowicz w ćwierćfinale challangera w Scheveningen. Pierwsza setka coraz bliżej

22-letni Jerzy Janowicz awansował do ćwierćfinału challangera w Scheveningen (z pulą nagród 42,5 tys. euro). Urodzony w Łodzi tenisista w drugiej rundzie pokonał Holendra Boya Westerhofa 6:3, 6:4.
Zajmujący 109. miejsce w rankingu ATP Janowicz był zdecydowanym faworytem meczu z notowanym o ponad 150. pozycji niżej Holendrem. Polak w całym spotkaniu zanotował 11 asów (przy pięciu rywala), wygrał aż 26 z 28 wymian z pierwszego podania i czterokrotnie przełamał Westerhofa.

Za awans do ćwierćfinału Janowicz zarobił już 17 punktów do rankingu, co oznacza, że w najnowszym notowaniu awansuje przynajmniej o cztery, pięć pozycji. Jeśli rozstawiony z nr tenisista z łódzkiego MKT dojdzie w Scheveningen do finału, to w najnowszym rankingu po raz pierwszy w karierze znajdzie się w pierwszej setce. Tym samym mocno przybliży się do tego, by w wielkoszlemowym US Open zagrać bez konieczności przebijania się przez eliminacje.

Ćwierćfinałowym rywalem Janowicza będzie Belg Yannick Mertens (227. w rankingu). Spotkanie zostanie rozegrane w piątek wieczorem.

Więcej o: