Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska pożegnała łódzkich olimpijczyków: "Wróćcie z medalami!"

Łódzcy lekkoatleci: Adam Kszczot, Kamil Budziejewski i Agata Bednarek, którzy wystąpią na igrzyskach w Londynie, spotkali się z Hanną Zdanowską
Na igrzyskach olimpijskich w Londynie, które rozpoczynają się 27 lipca, wystąpi pięciu sportowców z Łodzi: Kszczot (w biegu na 800 metrów), Budziejewski i Bednarek (sztafeta 4x400 metrów), a także Grzegorz Fijałek (siatkówka plażowa) i Agnieszka Nagay (strzelectwo). Z tego grona największe olimpijskie doświadczenie ma właśnie ta ostatnia, która wystąpiła na igrzyskach w Atenach i w Pekinie. Zawodniczka Orła wyjechała już do Londynu, gdzie w piątek rozpoczyna rywalizację. Dla pozostałych łodzian będzie to debiut na największej sportowej imprezie na świecie. Najpóźniej do stolicy Anglii wyjadą lekkoatleci.

W poniedziałek cała trójka spotkała się z prezydent Łodzi. - Życzę wam, abyście wszyscy wrócili z medalami. Będziemy za was mocno trzymać kciuki - mówiła Zdanowska.

Na spotkaniu z prezydent Łodzi był obecny także Artur Partyka, dwukrotny medalista z Barcelony i Atlanty w skoku wzwyż, który przyniósł ze sobą znicz olimpijski. W niedzielę Partyka razem z 12 Polakami m.in. Beatą Pawlikowską, Janem Melą i Michałem Żebrowskim, biegł na terenie Hackney, jednej z gmin Wielkiego Londynu, w sztafecie z pochodnią z ogniem olimpijskim.