Ruszyła budowa stadionu miejskiego w Łodzi! Najpierw wycinka drzew, a później... [ZDJĘCIA]

Od wycinki drzew rozpoczęła się budowa stadionu miejskiego przy al. Unii.
Nowy obiekt, który ma pomieścić 16 tys. widzów - tuż obok Atlas Areny i aquaparku Fala - zbuduje konsorcjum Budus Katowice/Mostostal Zabrze. Od poniedziałku pracę ruszyły pełną parą. Rozpoczęła się wycinka drzew. Później będą demontowane maszty oświetleniowe, a także wyburzane trybuny: południowa i północna.

Optymistyczny scenariusz zakłada, że w połowie sierpnia rozpocznie się demontaż części trybuny głównej od strony Fali. Według harmonogramu, budowa nowego stadionu ma się rozpocząć w październiku, a zakończyć w grudniu 2013 roku. Przez cały czas budowy ełkaesiacy nie będą się musieli wyprowadzać do innego miasta. Co prawda murawa boiska zostanie przesunięta o 12 metrów w kierunku południowym, ale stanie się to dopiero po 15 sierpnia, czyli po pierwszym meczu ŁKS u siebie w pierwszej lidze. Następne dwie kolejki piłkarze z al. Unii rozegrają na wyjeździe. Gdy wrócą do Łodzi murawa będzie już przesunięta.

W projekcie nowego stadionu miejskiego ma on trzy trybuny, ale władze miasta zapewniają, że są już chętni inwestorzy, którzy chcą wybudować czwartą trybunę, pod którą znajdą się powierzchnie przeznaczone na usługi komercyjne.

Obok stadionu powstanie też hala sportowa na trzy tysiące miejsc, która będzie połączona specjalnym tunelem z Atlas Areną i stadionem.