Siatkarki Budowlanych Łódź trenują i będą grać w Atlas Arenie. Wkrótce kolejny transfer!

Od zajęć na siłowni Budowlani wznowiły treningi. Od piątku będą ćwiczyć w Atlas Arenie, w której też rozegrają dwa pierwsze mecze w PlusLidze.
Przygotowania do nowego sezonu siatkarki Budowlanych zaczęły od zajęć w siłowni. Od dziś będą ćwiczyć w Atlas Arenie, w której rozegrają też dwa pierwsze mecze PlusLigi.

W pierwszym treningu po wakacjach uczestniczyło dziewięć zawodniczek. To Marta Wójcik, Katarzyna Bryda, Dominika Golec, Ewelina Mikołajewska oraz nowe siatkarki, które latem podpisały kontrakty z łódzkim klubem: Sylwia Pycia, Aleksandra Kruk, Dorota Ściurka, Agata Durajczyk i Aleksandra Sikorska.

Z nowych zawodniczek zabrakło tylko Brazylijki Sorai, która dołączy do drużyny w przyszły wtorek, i Amerykanki Courtney Thompson, przebywającej na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Po trzech meczach grupowych reprezentacja USA z kompletem zwycięstw (z Koreą Południową 3:1, Brazylią 3:1 i Chinami 3:0) prowadzi w tabeli swojej grupy. Thompson wystąpiła w każdym meczu, zastępując na rozegraniu utytułowaną Lindsay Berg. Jeśli Amerykanki utrzymają tak wysoką dyspozycję, to prawdopodobnie Thompson wróci do naszego miasta ze złotym medalem olimpijskim. Wiadomo już, że treningi z Budowlanymi olimpijka rozpocznie dopiero we wrześniu.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce Budowlani potwierdzą kolejną nową zawodniczkę. Będzie nią reprezentantka Wenezueli Luz Delfines. 21-letnia przyjmująca wyróżnia się znakomitymi warunkami fizycznymi. Mierząca 194 cm wzrostu Delfines także dołączy do łódzkiego zespołu we wrześniu zaraz po Igrzyskach Panamerykańskich. Będzie to już ostatnie wzmocnienie Budowlanych przed startem ligi, który został zaplanowany na pierwszy weekend października.

Przez cały sierpień drużyna prowadzona przez Macieja Kosmola będzie trenowała w Atlas Arenie. W obiekcie przy ul. Bandurskiego łodzianki rozegrają także dwa pierwsze spotkania w nowym sezonie PlusLigi: z Aluprofem Bielsko-Biała (13.10) i PTPS Piła (27.10). We wrześniu Budowlani wezmą udział w kilku turniejach towarzyskich. Pierwsze spotkanie w lidze łódzkie siatkarki zagrają na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza.