Luz Delfines Melendez, reprezentantka Wenezueli, podpisała kontrakt z Budowlanymi Łódź

Luz Delfines Melendez jest ósmą nową siatkarką, która latem związała się z Budowlanymi Łódź.
Mierząca 194 cm wzrostu występuje na pozycji przyjmującej. Jest trzecią zagraniczną siatkarką, po Brazylijce Sorai, Amerykance Courtney Thompson, która w nadchodzącym sezonie będzie występowała w łódzkiej drużynie. - Negocjacje się nieco przeciągały, ale najważniejsze, że udało się załatwić ten transfer. Pokładamy w niej duże nadzieje i liczymy, że będzie naszym poważnym wzmocnieniem - mówi Maciej Kosmol, trener Budowlanych. Oprócz 21-letniej zawodniczki z Wenezueli w kadrze łódzkiej drużyny są także trzy inne przyjmujące: Ewelina Mikołajewska, Dorota Ściurka i Aleksandra Kruk.

Do Budowlanych 21-letnia Delfines dołączy dopiero na początku września, tuż po igrzyskach panamerykańskich, które zostaną rozegraną w Peru. Oprócz niej na miesiąc przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi do Budowlanych dojedzie też Amerykanka Thompson, która obecnie występuje na igrzyskach w Londynie.

Przypomnijmy, że z drużyny, która w poprzednim sezonie zajęła ósme miejsce zostały tylko: Marta Wójcik, Dominika Golec i Mikołajewska. Latem kontrakty podpisały: środkowe: Sylwia Pycia, Aleksandra Sikorska, przyjmujące: Ściurka, Kruk, Delfines, atakująca Soraia i libero Agata Durajczyk.