Nagrody dla paraolimpijczyków z województwa łódzkiego

Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, nagrodził zawodników, którzy reprezentowali nasz region na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie.
Najwyższe nagrody - po 10 tys. zł - otrzymali srebrny medalista w pchnięciu kulą Karol Kozuń ze Startu Zduńska Wola, i jego trener Wojciech Kikowski. Wyróżniony został także Marcin Mielczarek, który w skoku w dal zajął czwarte miejsce, a do brązowego medalu zabrakło mu tylko jednego centymetra, oraz Marta Langner, wicemistrzyni świata w skoku w dal i najmłodsza olimpijka w polskiej kadrze. W Londynie Langner zajęła szóste miejsce. Oboje otrzymali po 5 tys. zł. Taką samą nagrodę dostali nieobecni na spotkaniu z marszałkiem łódzcy koszykarze z klubu ŁTRSN: Piotr Darnikowski, Krzysztof Pietrzyk i Robert Wiśnik, którzy z reprezentacją Polski wywalczyli ósme miejsce.

Symboliczny upominek otrzymał także urodzony w Zduńskiej Woli Mariusz Sobczak, srebrny medalista w skoku w dal, który na co dzień jest zawodnikiem klubu z Radomia. - Podziwiam was, że znajdujecie w sobie tyle samozaparcia, pasji, która pozwala wam odnosić sukcesy na najwyższym światowym poziomie - mówił Stępień.

Trener Kikowski: - W Londynie przeżyliśmy wspaniałe emocje. Każdy dzień zmagań lekkoatletycznych na stadionie olimpijskim oglądało 80 tys. kibiców. Londyńska publiczność była fantastyczna. To były piękne wzruszające chwile, które na długo zapadną w pamięci naszym sportowcom - zakończył.