Sukcesów łódzkich curlerek w Cieszynie

W rozegranych w miniony weekend w Cieszynie finałach mistrzostw Polski, drużyna juniorek (do lat 21) reprezentująca nowoutworzony m.in. przez curlerów klub POS Łódź zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Polski.
Łódzkie curlerki w składzie Magdalena Kołodziej (skip), Zuzanna Śliwińska, Marta Anna Walczak, Aleksandra Przybyt i Katarzyna Wójcik wygrały wszystkie spotkania pierwszej rundy, przegrywając dopiero w ścisłym finale z AZS Gliwice 5:13.

Trenerką drużyny jest Zuzanna Rybicka. Był to oczywiście pierwszy medal dla nowego klubu, ale w kategoriach juniorskich łódzcy curlerzy i curlerki zdobywają medale nieprzerwanie od 2008 roku.

Niewiele też brakowało, aby Łódź po ośmiu latach treningów w AZS, zdobyła medal w curlingu seniorów. Łodzianki (skip Zuzanna Rybicka) zdobyły brązowy medal (po zwycięstwie z RKC Ruda Śląska 8:7). Niestety reprezentowały już AZS UW Warszawa, gdzie łódzkie studentki znalazły lepsze warunki do uprawiania sportu.

Sekcja curlingu Polskiej Organizacji Sportowej liczy około 30 osób. Klub zaprasza młodzież z roczników 1994-2000 na treningi na lodowisku na Retkinii oraz na torze w Bełchatowie. Zajęcia rozpoczną się w październiku. Szczegółowe informacje na profilu POS na Facebooku.