Mistrzostwa świata w karate tradycyjnym już w weekend w Łodzi

Przez najbliższą sobotę i niedzielę Łódź zostanie centrum sportów walki. Powód? Mistrzostwa świata w karate tradycyjnym, których gospodarzem będzie Atlas Arena.
Reprezentanci naszego kraju od wielu lat należą do ścisłej czołówki światowego karate. Z ostatnich mistrzostw świata (Kurytyba, Brazylia 2010) polscy karatecy przywieźli 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe medale! Od 1992 r. polska kadra zdobyła ponad 300 medali mistrzostw świata i Europy, w tym aż 125 tytułów mistrzowskich.

Można się spodziewać, że kolejne medale Polacy zdobędą w Łodzi, którą jako gospodarza mistrzostw świata wybrano nieprzypadkowo. Łódź jest bowiem kolebką karate tradycyjnego w Polsce - w tym roku mija 40 lat od kiedy to właśnie w Łodzi rozpoczęła się historia karate. Tutaj znajduje się siedziba Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, stąd też wywodzi się wielu utytułowanych zawodników i zawodniczek, w tym medalistów mistrzostw świata i Europy.

W mistrzostwach świata rozgrywanych w Atlas Arenie zawodnicy z całego świata rywalizować będą w konkurencjach: kata indywidualne i drużynowe, fuku-go, ko-go kumite, kumite indywidualne i drużynowe oraz en-bu. Wystartują w kategoriach wiekowych seniorów, młodzieżowców, juniorów i kadetów. Przy okazji mistrzostw świata odbędzie się również II Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym, w którym zmierzą się najmłodsi karatecy tradycyjni z klubów z całej Europy.

Polskę reprezentować będzie wielu aktualnych i byłych mistrzów i wicemistrzów świata, w tym m.in. Daniel Iwanek, Katarzyna, Marta Niewczas, Paweł Janusz, Małgorzata Baranowska, Justyna Marciniak, Damian Stasiak, Maria Depta, Bartosz Skwarski, Łukasz Radwański, Damian Tomasik i Łukasz Wójcik.