MŚ w karate w Łodzi. 400 zawodników rozpoczyna w Łodzi walkę o medale. Wśród nich - narzeczona Roberta Lewandowskiego

Przez najbliższy weekend Atlas Arena zostanie domem sportów walki. W naszym mieście o medale mistrzostw świata w karate tradycyjnym powalczy aż 400 zawodników z 31 krajów.
Do tej pory w łódzkiej hali organizowano mecze siatkówki, koszykówki, gale bokserskie czy MMA. Tego typu imprezy Atlas Arena jeszcze nie gościła. W najbliższy weekend 14-tysięczny obiekt opanują bowiem najlepsi karatecy globu, którzy walczyć będą o medale mistrzostw świata.

Do Łodzi przyjedzie 400 zawodników z 31 krajów, a wśród nich liczna reprezentacja Polski, która od lat należy do światowej ścisłej czołówki. Przykładem tego było chociażby ostatnie mistrzostwa świata w brazylijskiej Kurtybie, z których Polacy przywieźli siedem medali. Od 1992 r. polska kadra zdobyła już ponad 300 medali mistrzostw świata i Europy, w tym aż 125 złotych.

O powiększenie dorobku medalowego walczyć będzie wielu aktualnych i byłych mistrzów i wicemistrzów świata, w tym m.in. Daniel Iwanek, Marta Niewczas, Paweł Janusz, Małgorzata Baranowska, Justyna Marciniak, Damian Stasiak i Maria Depta. Dla kibiców niezwykle ciekawym wydarzeniem powinna być również możliwość zobaczenia w akcji narzeczonej Roberta Lewandowskiego. Anna Stachurska to wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i Europy, a także brązowa medalistka mistrzostw świata w kata drużynowym.

Co ciekawe, Łódź została gospodarzem imprezy nieprzypadkowo. Nasze miasto jest bowiem kolebką karate tradycyjnego w Polsce - w tym roku mija 40 lat od kiedy to właśnie w Łodzi rozpoczęła się historia karate. - Chcemy w Łodzi stworzyć dla wszystkich wspaniałą atmosferę, wymieniać się przyjaźnią i pielęgnować wartości karate tradycyjnego - podkreśla Włodzimierz Kwieciński, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, którego siedziba mieści się oczywiście w naszym mieście.

Wstęp na mistrzostwa świata jest darmowy. Oprócz głównej imprezy zostaną także zorganizowane zawody z udziałem ponad 600 młodych karateków, którzy rywalizować będą w II Pucharze Europy Dzieci. Ceremonia otwarcia mistrzostw rozpocznie się w sobotę o godz. 8.30. Zmagania seniorów rozpoczną się o godz. 15, a główna część mistrzostw - o godz. 19. W niedzielę w godz. 9.30-14 zostanie dokończy Puchar Europy Dzieci oraz mistrzostwa świata w kategoriach: juniorzy, młodzieżowcy i kadeci.