O losie stadionu Widzewa zadecyduje sąd. A co ze stadionem miejskim? Komunikat miasta

Urząd miasta złożył w sądzie komplet dokumentów związanych ze skargą firmy Hellmich w sprawie anulowania postępowania na wybór partnera do budowy stadionu Widzewa. Jednocześnie magistrat poinformował, że oczekuje od Budusa i Mostostalu budowy stadionu miejskiego na obecnych warunkach.
Oto treść komunikatu miasta:

"Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, że Urząd Miasta przekazał do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego komplet dokumentów związanych ze skargą firmy Hellimich Inwestycje Polska na postępowanie na wybór partnera do partnerstwa publiczno prywatnego, którego przedmiotem będzie zaprojektowanie, budowa, współfinansowanie i eksploatacja Stadionu przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi.

Dalsze postępowanie dotyczące tej inwestycji zależeć będzie od decyzji sądu w tej sprawie.

Natomiast co do budowy Stadionu Miejskiego przy al. Unii Lubelskiej 2, dziś odbyło się spotkanie władz Łodzi z konsorcjum Budus - Mostostal. W ostatni piątek Miasto otrzymało odpis pozwu konsorcjum potwierdzający żądania firmy zawarte w komunikacie, który ukazał się na stronie firmy przed tygodniem. Miasto ma teraz 30 dni na pisemne zajęcie stanowiska i odpowiedzi na pozew. Miasto będzie domagać się od konsorcjum kontynuowania budowy lub rozwiązania umowy i zapłacenia wszelkich kar wynikających z umów oraz pokrycia kosztów UMŁ wynikających z zawartych umów. Miasto liczy się z rozpisaniem nowego przetargu z uwzględnieniem dotychczas wykonanych prac i z wykorzystaniem projektu na budowę stadionu i hali.

Marcin Masłowski

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta"

Więcej o sporcie w Łodzi i nie tylko na blogach: Jarosława Bińczyka, Szymona Bujalskiego i Bartłomieja Derdzikowskiego