"Kwestia stadionów jest bardzo ważna". Będzie specjalne posiedzenie komisji sportu?

Władze Łodzi zapowiedziały zwołanie specjalnego posiedzenia komisji sportu z udziałem Hanny Zdanowskiej. Jego głównym tematem ma być przyszłość budowy stadionów przy al. Piłsudskiego i al. Unii.
W środę rano rozpoczęła się kolejna sesja rady miasta. Radni SLD chcieli wprowadzić na niej punkt o informacji prezydent miasta w sprawie budowy stadionów. Ich propozycja została odrzucona.

Na briefingu z mediami wiceprezydent Marek Cieślak zapewnił jednak, że kwestia budowy stadionów jest dla władz Łodzi bardzo ważna. Z tego powodu miasto chce zwołać w przyszłym tygodniu specjalne posiedzenia komisji sportu. Prezydent Hanna Zdanowska ma na nim odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości radnych.

Co ciekawe, podobny punkt znalazł się już na ostatniej, poniedziałkowej komisji sportu. Z powodu wizyty w Łodzi prezydenta Bronisława Komorowskiego, zabrakło jednak na nim najważniejszych przedstawicieli miasta. Magistrat reprezentowali jedynie urzędnicy, w tym m.in. dyrektor biura inwestycji Małgorzata Belta i Longina Lefik, dyrektor wydziału sportu.

Więcej o sporcie w Łodzi i stadionacha blogach: Jarosława Bińczyka, Szymona Bujalskiego i Bartłomieja Derdzikowskiego