Koszykarki Widzewa i PTK wciąż bez wygranej. Pabianiczanki straciły... 36 punktów z rzędu!

Widzew Łódź i PTK Pabianice przegrały kolejne mecze w Ford Germaz Ekstraklasie.
Koszykarki Widzewa tym razem przegrały na wyjeździe z ROW Rybnik. Niewiele brakowało, by do meczu w ogóle jednak nie doszło. W piątek wieczorem pojawiła się bowiem informacja, że działacze ROW z powodu problemów finansowych planują wycofać drużynę z rozgrywek. Sobotnie spotkanie miało zostać nawet odwołane, ale o godz. 11 zapadła decyzja, ze do meczu dojdzie. W drużynie ROW nie zagrały już jednak Amerykanki, które do tej pory stanowiły o sile drużyny z Rybnika. Ich nieobecność nie pomogła łodziankom, które przegrały szóste spotkanie z rzędu. O porażce widzewianek kolejny raz zadecydowała słaba skuteczność, szczególnie w rzutach z dystansu. Gospodynie miały osiem udanych prób na 12 rzutów, a łodzianki także osiem, lecz aż na 24 próby.

ROW Rybnik - Widzew 67:61

Kwarty: 24:21, 23:10, 7:13, 13:17

Widzew: Jankowska 15, Pawlak 10, Tondel 9, Kopczyk 8, Rzeźnik 8, Chomicka 7, Modelska 4,

Wciąż bez zwycięstwa pozostaje również beniaminek z Pabianic. Koszykarki PTK tym razem zostały rozbite w Bydgoszczy przez Artego, które wygrało różnicą aż 43 punktów. W pierwszej minucie pabianiczanki przegrywały po rzucie Moniki Jaskowskiej 2:4 i w tym momencie stało się coś niewiarygodnego. Gospodynie do końca pierwszej kwarty zdobyły 36 punków, a pabianiczanki... żadnego. Rozmiary porażki dziwić więc nie mogą.

Artego Bydgoszcz - PTK Pabianice 85:42

Kwarty: 40:2, 17:17, 12:13, 16:10

PTK: Jasnowska 10, Gajda 9, Okulska 9, Sobczyk 7, Rozwandowicz 2, Błaszczyk 2, Kowalska 2, Krajewska 1.

"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!

• Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu