Sport.pl

Specjalna komisja sportu zakończona. Co nowego ws. stadionów w Łodzi?

Miasto w całości odrzuciło skargę firmy Hellmich - to jedna z najważniejszych informacji, jaką w środę przedstawiły radnym z komisji sportu władze Łodzi.
Około półtorej godziny trwała środowa komisja sportu, której głównym celem było przedstawienie informacji w sprawie budowy stadionów przy al. Unii i al. Piłsudskiego. Na posiedzeniu zjawili się dyrektorzy najważniejszych wydziałów, a także wiceprezydenci Łodzi Krzysztof Piątkowski (odpowiedzialny za sport) i Marek Cieślak (odpowiedzialny za inwestycje). Po raz kolejny na komisji sportu zabrakło natomiast najważniejszej osoby, czyli prezydent Hanny Zdanowskiej.

Jedną z najważniejszych wiadomości przekazanej radnym był fakt, że miasto w całości odrzuciło skargę firmy Hellmich. Przypomnijmy, że niemiecka firma po wycofaniu się z negocjacji postanowiła do nich powrócić, gdyż - jak tłumaczyła - została wprowadzona w błąd. Miasto skargę Hellmicha wraz z własną odpowiedzią przesłało do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który ma miesiąc na zajęcie się sprawą. - Miasto wniosło o oddalenie skargi, ze względu na to, że zarzuty nie są prawdziwe - opowiadał radnym Małgorzata Belta, dyrektor biura ds. inwestycji. Dodała, że magistrat nie zgodził się na wszystkie zarzuty firmy, w tym m.in., że zmienione zostały warunki udziału w postępowaniu.

Czy miasto ma alternatywne rozwiązania co do budowy nowego stadionu, gdyby partnerstwo publiczno-prywatne zakończyło się fiaskiem? - Poczekajmy do wyroku sądu - powtarzali kilkakrotnie Cieślak i urzędnicy.

W trakcie komisji rozmawiano także o przyszłości inwestycji przy al. Unii. Dyrektor Belta opowiadała, że na przełomie października i listopada powinno zostać wydane pozwolenie na budowę hali, a w listopadzie - na budowę stadionu. Poinformowano również, że prace przy al. Unii (w tym przede wszystkim rozbiórka trybuny północnej), które miały rozpocząć się między 15 a 20 października, nie rozpoczęły się. Belta uspokajała jednak, że i tak miały być wykonane przed czasem, więc nie można mówić o zwłoce.

O stadionach w Łodzi także na blogach Szymona Bujalskiego i Bartłomieja Derdzikowskiego

Więcej o:
Komentarze (23)
Specjalna komisja sportu zakończona. Co nowego ws. stadionów w Łodzi?
Zaloguj się
 • qwerty-rts

  Oceniono 64 razy 38

  Gołym okiem widać, że pani prezydent ma stadion miejski w pupie. Jej tylko zależy na tym aby powstał stadion dla ŁKSu.

 • robot_nick

  Oceniono 57 razy 33

  Nie prościej było wydać oświadczenie: "Miasto nie jest zainteresowane budową stadionu Widzewa w jakiejkolwiek formie ponieważ priorytetem jest wciąż ratowanie ŁKSu." Po co było komisję zwoływać?

 • andyadam

  Oceniono 53 razy 29

  zdanowska, co? Pinokio.

 • andyadam

  Oceniono 15 razy 9

  Teraz jest jasne, że hanna "pinokio" zdanowska cały czas kłamie w sprawie stadionu Widzewa. Najpierw urzędasy z Urzędu Mega Łgarstw niby zastanawiali się nad wznowieniem ppp bez sądu, a potem ostaniego dnia przesłali odwołanie do sądu z wnioskiem o jego odrzucenie. Jak to się ma do rozmów i obietnic z zarządem Widzewa? jak zwykle obiecanki cacanki a działania idą w przeciwną stronę. Pinokio jest też tchórzem i liczy, że sąd podejmie decyzję pozytywną dla niej i znowu będzie coś obiecywać. Może łodzianie to łykną. Ciekawe czy WSA jest niezawisłe, czy już wyrok z popaprańcami uzgodniony .

 • robot_nick

  Oceniono 15 razy 7

  Stadion Miejski im. Ludwika Sobolewskiego przy al. Piłsudskiego 138.

 • robert_brodowity

  Oceniono 20 razy 6

  sralik
  takis madry i wszystko wiedzacy to powiedz co to za trzej muszkieterowie Fajwel,Hirszberg i Haiman?

 • qwertylodz

  Oceniono 25 razy -3

  Rowniez popieram stadion miejski im. Wladyslawa Krola. Wielki czlowiek, wielki lodzianin !

 • jarek.malik

  Oceniono 38 razy -14

  Czy Wy widzicie co piszą wstydzewskie nieuki? "a kto to jest Wł. Król? i co on takiego zrobił." - łodzianie od siedmiu boleści. dobrze pisał o was nieuki www czy rts1922 - tyle wiecie o Łodzi i jej historii, co NIC.

  poczytajcie sobie chociaż głąby kapuściane krótki wycinek o Władysławie Królu: pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Kr%C3%B3l_%28pi%C5%82karz%29

  banda nieuków w mordę jeża.

 • jarek.malik

  Oceniono 58 razy -28

  Stadion Miejski w Łodzi im. Władysława Króla

  -------------------------------------------------------

  Myślę Łódź - mówię Łódzki Klub Sportowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX