Piotrcovia przegrywa kolejny mecz. Tym razem z Olimpią-Beskid

Piątej porażki w szóstym meczu ekstraklasy doznały piłkarki ręczne Piotrcovii. W sobotę podpieczne Inny Krzysztoszek musiały uznać wyższość Olimpii-Beskid Nowy Sącz.
Przed tygodniem piotrkowianki pokonały we własnej hali Sambor Tczew, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie. Niestety, nie był to dla nich przełom. W sobotę wyraźnie przegrały bowiem z beniaminkiem z Nowego Sącza. Co prawda początek spotkania był bardzo wyrównany, a jeszcze pod koniec pierwszej połowy na tablicy wyników widniał remis 11:11, ale później pięć bramek z rzędu zdobyły gospodynie. Na początku drugiej połowy Olimpia-Beskid powiększyła jeszcze przewagę i na kwadrans przed końcem wygrywała już 27:17. W końcówce pewne wygranej zawodniczki beniaminka spuściły nieco z tonu, dzięki czemu Piotrcovia zdołała nieco zmniejszyć rozmiary porażki.

Po sześciu kolejkach PGNiG Superligi Piotrcovia z dwoma punktami na koncie zamyka ligową tabelę.

Olimpia-Beskid - Piotrcovia 30:25 (16:11)

Najwięcej bramek dla Piotrcovii: Waga 12, Sobińska 4.