Koszykarki Widzewa przegrały z Wisłą. Mecz ŁKS z Unią przełożony

Koszykarki Widzewa wciąż pozostaję bez choćby jednego zwycięstwa w ekstraklasie. W ostatni weekend łodzianki przegrały w Krakowie z Wisłą 67:84.
Początkowe minuty nie zapowiadały tak wysokiej przegranej widzewianek. Po trafieniu Aleksandry Pawlak w 19 minucie łodzianki prowadziły 38:34. Był to 20 punkt skrzydłowej Widzewa, która w następnych minutach nie grała już tak skutecznie. Po raz ostatni podopieczne Ryszarda Andrzejczaka prowadziły w 22 minucie, kiedy to po rzucie Małgorzaty Chomickiej było 43:41 dla Widzewa. Później zdecydowaną przewagę osiągnęły gospodynie, które dwie ostatnie kwarty wygrały różnicą aż 27 punktów.

Wisła - Widzew 87:64

Kwarty: 21:17, 13:21, 32:20, 21:6

Widzew: Pawlak 22, Tondel 11, Chomicka 10, Bednaryczyk 7, Kopczyk 6, Rzeźnik 4, Dziwińśki 3, Kolasa 1

W ten weekend druga drużyna z województwa łódzkiego w esktraklasie pauzowała. Koszykarki PTK Pabianice wyjdą na parkiet dopiero za tydzień, gdy w derbach regionu zagrają w Łodzi z Widzewem.

Niższe ligi

W niższych ligach Basket Aleksandrów pokonał we własnej KS Sosnowiec 64:49. Gospodynie od początku osiągnęły wyraźną przewagę, a kilkunastopunktowe prowadzenie z pierwszej kwarty utrzymały do końca bez problemów. Warto odnotować, że było to pierwsze, historyczne zwycięstwo Basketu na parkietach I ligi.

Basket - KS Sosnowiec 64:49

Kwarty: 26:13, 17:16, 15:11, 6:9

Basket: Kacperska 13, Schmidt 11, Koryzna 10, Canert 9, Lelek 8, Walentowska 5, Tomaszewska, Jodekaite po 4, Tyczkowska.

Zaplanowane na sobotę spotkanie II ligi pomiędzy koszykarkami ŁKS a Unią Ustrołęka zostało przełożone. Nowy termin nie jest jeszcze znany.

"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!

• Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu