Hanna Zdanowska do Jerzego Janowicza: "Gratulacje od wszystkich łodzian, bo wszyscy łodzianie żyli pana spotkaniami"

Prezydent Łodzi spotkała się na terenie Miejskiego Klubu Tenisowego z Jerzym Janowiczem. - To wspaniały moment, gdy nikną wszystkie spory, a wprost przeciwnie - wszyscy się jednoczą - powiedziała m.in. Zdanowska
Przed tym spotkaniem głośno było o konflikcie ojca łódzkiego tenisisty z władzami miasta. Jerzy Janowicz senior zarzucił im, że nie interesowały się karierą syna. Prezydent Zdanowska nie zgadzała się z tymi zarzutami. Tę sprawę wyjaśniliśmy tutaj.

We wtorek Janowicz senior zmienił front i w TV Toya wycofał się jednak z krytyki miasta i za pomoc podziękował. W środę Janowiczowie spotkali się z prezydent Zdanowską. Gospodarzem spotkania była prezes MKT Ewa Nadel-Wróbel. - To dla mnie bardzo ważna uroczystość. Przypominam, że rok temu spotkaliśmy się tutaj, z powodu ogromnego sukcesu, jakim była budowa tej pięknej hali, w której jesteśmy. Wtedy powiedziałam, że to, co kiedyś było nierealnym marzeniem, stało się rzeczywistością. W tym miejscu chciałabym podziękować pani prezydent za to wspaniałe miejsce - rozpoczęła Ewa Wróbel-Nadel, która po chwili wręczyła kwiaty Hannie Zdanowskiej. - Teraz mogę powiedzieć te same słowa. To, co było marzeniem, dzisiaj stało się rzeczywistością. Nasz wspaniały Jerzyk osiągnął wielki sukces. Następnie głos zabrała Zdanowska: - Przede wszystkim raz jeszcze gratuluję naszemu zawodnikowi. Cieszę się, że łodzianin zdobywa tak zaszczytne miejsce, a myślę, że to dopiero początek do dalszej, intensywnej kariery naszego zawodnika. Gratulacje od wszystkich łodzian, bo wszyscy łodzianie żyli pana spotkaniami. To wspaniały moment, gdy nikną wszystkie spory, a wprost przeciwnie - wszyscy się jednoczą - opowiadała prezydent Łodzi. I dodała: - To, czym miasto zajmuje się na co dzień, to poprawa infrastruktury, żeby takie osoby jak Jerzyk i przyszłe pokolenia, które już teraz trenują na tych obiektach, mogły dalej rozwijać swoje talenty. W tej chwili kończymy inwestycję wartą 4,5 mln zł. W przyszłorocznym budżecie, o ile radni go zatwierdzą, będą następne dwa miliony, a inwestycja zostanie dokończona. Cieszę się, że w ten skromny, ale jednak właściwy sposób możemy zabezpieczyć możliwość kształcenia przyszłych talentów. Prezydent zapowiedziała, że po ostatnich sukcesach Janowicz będzie mógł liczyć na pieniądze z promocji przez sport.