Grand Prix w Łodzi. Radosław Kawęcki i gospodarze

Radosław Kawęcki będzie największą gwiazdą Grand Prix w pływaniu, które w najbliższy weekend odbędzie się w Łodzi. Wśród zgłoszonych zawodników nie zabraknie także wielu łodzian, w tym m.in. Aleksandry Urbańczyk.
W sobotę i niedzielę na pływalni przy ul. Styrskiej odbędą się trzecie w tej edycji zawody z cyklu Grand Prix. W dwóch pierwszych - w Suwałkach i Krakowie - najlepsze wyniki osiągali czwarty na ostatnich igrzyskach Kawęcki (Korner Zielona Góra) oraz Urbańczyk z MKS Trójki Łódź. Będą oni też największymi faworytami do zwycięstwa w łódzkim Grand Prix.

Oprócz nich na 25-metrowej pływalni przy ul. Styrskiej popłynie także wielu czołowych w kraju zawodników z Łodzi i regionu. Największe nadzieje można wiązać ze startami: Ewy Ścieszko (AZS UŁ PŁ), Filipa Wypycha (Trójka), Piotra Pasikowskiego (Start Łódź), Joanny Kamińskiej (Start), Bartłomieja Lasska (Trójka) i Joanny Podmajstrzy (Delfin Łódź), a także Krzysztofa Jankiewicza (Nawa Skierniewice), Barbary Wasilewskiej (LKS Omega Kleszczów) i Katarzyny Szpuchy (Olimpijczyk Aleksandrów).

Łódzkie Grand Prix będzie podzielone na trzy bloki. Pierwszy rozpocznie się w sobotę o godz. 9, drugi o godz. 16.50, a trzeci dzień później o 9. Zawody skończą się o 13.30.