ŁKS wreszcie nie stracił gola. Widzew wreszcie... go nie strzelił

W ostatniej kolejce zakończyły się trwające od początku sezonu passy piłkarzy ŁKS i Widzewa. Ełkaesiacy po raz pierwszy nie stracili gola, a widzewiacy po raz pierwszy bramki nie strzelili.
Przed 10. kolejką pisaliśmy, że Widzew jest jedną z czterech drużyn, która strzelała bramki w każdym meczu w tym sezonie (szczegóły tutaj). Statystyka ta utrzymała się także po niej, gdy drużyna z al. Piłsudskiego zremisowała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok (2:2). Strzelecka passa zakończyła się w sobotę, gdy widzewiacy przegrali na własnym stadionie z Lechem Poznań 0:1. W tej samej kolejce bramki nie zdobyło także Podbeskidzie Bielsko-Biała, które w identycznym rozmiarze przegrało u siebie z Polonią Warszawa. Oznacza to, że po 11 kolejkach w ekstraklasie są już tylko dwa zespoły, które trafiały do bramki w każdym meczu. To dwa prowadzące w tabeli kluby z Warszawy, czyli wspomniana Polonia i zajmująca pierwsze miejsce Legia.

Podczas gdy jedna passa widzewiaków właśnie się skończyła, druga wydłuża się. I niestety nie jest to passa dobra. Spotkanie z Lechem było dla piłkarzy z al. Piłsudskiego siódmym z rzędu, w którym stracili gola. W tym czasie rywale trafiali do bramki Widzewa aż 13 razy, co daje średnią niemal dwóch goli na mecz.

W ostatniej kolejce zakończyła się także seria ŁKS, którego pojedynek również skończył się wygraną gości 1:0. Z tą różnicą, że tym razem tymi przyjezdnymi byli łodzianie, którzy po bramce Jakuba Więzika wygrali w Brzesku z Okocimskim. Piłkarze z al. Unii dzięki temu przesunęli się na 15. miejsce w tabeli i - co warte odnotowania - po raz pierwszy w sezonie zakończyli mecz bez straty gola. Ełkaesiacy na ten dzień czekali ponad siedem miesięcy. Ostatni raz czyste konto zachowali bowiem 31 marca, gdy wygrali z Podbeskidziem 1:0. Od tamtej pory rywale trafiali do ich bramki w aż 21 kolejnych spotkaniach (sześciu ekstraklasy i 15 I ligi).

Co ciekawe, tego samego dnia spotkanie bez straty gola zakończyła druga drużyna, która do tej pory traciła bramki we wszystkich meczach, czyli Kolejarz. Drużyna ze Stróż - a jakżeby inaczej - wygrała na wyjeździe z Polonią Bytom 1:0.