Super Enduro i Tadeusz Błażusiak wracają do Łodzi! Wielkie ściganie już za niespełna miesiąc!

Już 8 grudnia Atlas Arena ponownie zamieni się w stolicę sportów motorowych. Okazją będzie pierwsza runda mistrzostw świata w Super Enduro, które rok temu zrobiły w Łodzi wielką furorę
Niesamowite powietrzne triki na motorach, a przede wszystkim fantastyczne wyścigi i wielkie zwycięstwa Tadeusza "Taddyego" Błażusiaka - tak rok temu wyglądały halowe mistrzostwa świata w Super Enduro. 8 tys. osób zgromadzonych w Atlas Arenie przez kilka godzin oglądało zmagania najlepszych motocrossowców świata, który musieli radzić sobie z niezwykle trudnym torem. Oprócz wyścigów przeprowadzono także m.in. pokazy freestyle'u na motocyklach i pokazy jazdy na quadach. Sygnał telewizyjny z łódzkich mistrzostw trafił do 162 mln odbiorców, a relacje z zawodów oglądano m.in. w Azji, Australii, na Bałkanach oraz w Hiszpanii i Portugalii.

Rok później kibice w Łodzi znowu będą mogli obejrzeć niesamowite wyścigi. Po ubiegłorocznej imprezie organizatorzy zebrali bowiem bardzo dobre recenzje i bez problemów otrzymali zgodę na ponowne przeprowadzenie mistrzostw. Kolejny raz niekwestionowaną gwiazdą będzie Tadeusz Błażusiak, który przed rokiem zdominował wyścigi i został bezapelacyjnym zwycięzcą. Łódzkie mistrzostwa odbędą się już 8 grudnia i będą pierwszymi zawodami z cyklu mistrzostw świata.

Bilety do kupienia na www.enduroarena.pl.

Czym jest Super Enduro

Super Enduro to rodzaj wyścigów motocyklowych łączących w sobie cechy nieco bardziej popularnych zawodów typu motocross z trudną i wyczerpującą dyscypliną, jaką jest enduro. Motocross to dynamiczne wyścigi, które organizowane są na krótkich zamkniętych, specjalnie przygotowanych torach. W przeciwieństwie do wyścigów szosowych, motocross odbywa się na podłożu ziemnym. Z kolei trasy rajdów enduro biegną zarówno po zamkniętych sekcjach, jak i po drogach publicznych. Odcinki zamknięte zwane są próbami i wyróżniają się tym, że na ich trasie umieszczonych jest wiele trudnych technicznych przeszkód.

Super Enduro łączy najlepsze cechy obu dyscyplin. Zawodnicy ścigają się po zamkniętym, krętym torze, pełnym najróżniejszych przeszkód. Do ich budowy wykorzystywane są niejednokrotnie ogromne głazy, drewniane bele czy kolejowe podkłady. Niemal tradycją są pełne błota baseny, z dodatkiem śliskich kamieni czy drewnianych progów.