Udany koniec roku. Budowlani Łódź wygrali w Lublinie i zimę spędzą tuż za liderem

W ostatnim w tym roku meczu rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych pokonali na wyjeździe imienników z Lublina 32:9.
Rugbiści z ul. Górniczej rozegrali w niedzielę zaległe spotkanie z drużyną z Lublina. Stawka była duża, bo w przypadku wygranej z bonusem spędziliby zimę tuż za prowadzącymi w tabeli Lechią Gdańsk i Arką Gdynia, która dzień wcześniej w drugim zaległym meczu pokonała u siebie Orkan Sochaczew.

Wicemistrzowie Polski spełnili plan i odnieśli w Lublinie piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Pojedynek od początku ułożył się po myśli gości, którzy kontrolowali wydarzenia na boisku. Bardzo dobrą pracę wykonał przede wszystkim młyn, który zaprezentował się o wiele lepiej niż atakujący.

Łodzianie pierwsze przyłożenie zdobyli już w 10. min. Bonusowy punkt zapewnili sobie po godzinie gry, a autorem czwartego przyłożenia był Sergio Mokia. - Graliśmy dobrze i pewnie, a rywale w żaden sposób nie potrafili przedostać się pod nasze pole punktowe. Jedyne zagrożenie stwarzali z rzutów karnych. My z kolei wywieraliśmy na lublinianach stałą presję i mocno przyciskaliśmy lublinian. Gdybyśmy zagrali nieco mądrzej i dokładniej, to moglibyśmy zdobyć nawet 50 punktów - opowiada Mirosław Żórawski, trener łodzian. - Ale oczywiście nie narzekamy. Chcieliśmy wygrać z bonusem i zakończyć rok tuż za liderami, i to nam się udało. Dzięki temu zima będzie spokojna.

Warto dodać, że w Lublinie honorowo funkcję kapitana pełnił Przemysław Szyburski, któremu opaskę przekazał Tomasz Kozakiewicz. Drugi trener Budowlanych przed rozpoczęciem sezonu postanowił pomóc osłabionej drużynie i zagrać jeszcze przez jedną rundę, ale od początku deklarował, że będzie w stanie grać tylko jesienią. Przekazanie mu opaski było wyrazem podziękowania od drużyny i trenerów, którzy docenili w ten sposób nie tylko bardzo dobrą grę Szyburskiego, ale i jego oddanie dla Budowlanych.

Budowlani obecny rok zakończą na trzecim miejscu i z 30 punktami na koncie. Do prowadzących Arki i Lechii będą tracić tylko jeden punkt, a czwartą Pogoń Siedlce wyprzedzają o siedem.

Budowlani Lublin - Budowlani Łódź 9:32 (6:15)

Punkty dla Budowlanych: Gugushwili 10, Abashidze 8, Mokia, Szczepański po 5, Kozakiewicz 4.

Budowlani: Grabski (77. Kościelski), Szyburski (72. S. Stępień), Mokia, Kowalewski, Justyński, Mirosz (53. Królikowski), Fortuna, Gugushwili, Abashidze (69. Wilczyński), Czarniak, P. Kotasa (69. Szczepański), Kaniowski (63. Szczukocki), Grabowski, Matyjak (69. K. Kotasa), Kozakiewicz.