Hokej. Polonia Bytom zwycięzcą turnieju Kosyl Cup 2012

W Łodzi już po raz szósty odbył się turniej o Puchar Walerego Kosyla. Zwyciężyła drużyna z Bytomia
Kosyl był zawodnikiem ŁKS-u i reprezentacji Polski. Brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Sapporo (1972) i w Innsbrucku (1976). Od sześciu lat o puchar jego imienia rywalizują dzieci. W turnieju, który rozgrywany był w halach Bombonierka i na Retkini, wzięło udział osiem zespołów. Zwyciężyła Polonia Bytom, która zdobyła 17 punktów. Drugie miejsce zajęli Białorusini z HK Brześć, a trzecie Sokoły Toruń. Łódzki Klub Hokejowy - gospodarz imprezy - uplasował się na siódmym miejscu.

Główną nagrodę Walerego Kosyla dla najlepszego bramkarza odebrał Oleg Aleksiejew (Brześć), a drugie miejsce w klasyfikacji bramkarzy zajął Maciej Miarka (ŁKH).

Minipuchar Kosyla (rocznik 2003): 1. Sokoły Toruń, 2. Polonia Bytom, 3. HUKS Warszawa, 4. Niedźwiadki Gdynia, 5. ŁKH.

Grała także Hokejowa Liga Open. Zespół Łódzkiego Hokeja grał w miniony weekend w Białymstoku w kolejnym turnieju HLO. Łodzianie pokonali Bydgoski Hokej 6:1 i ADH Białystok 9:4, a z drużyną Mad Dogs Sopot przegrali 2:3 po rzutach karnych.

Kolejne mecze HLO już 24 listopada w Łodzi. Grać będzie tym razem druga łódzka drużyna - ŁKH, która spotka się z Capitals Warszawa i "Wściekłymi Psami" z Sopotu.