Na budowie hali się nie skończy. Jak będą wyglądały obiekty MKT po remoncie? "Możemy zostać centralnym ośrodkiem w Polsce"

Siłownia, odnowa biologiczna i nowa sala gimnastyczna - to kolejne ulepszenia, jakie w przyszłym roku pojawią się na kortach MKT. - Z tak nowoczesną bazą będziemy mogli stać się centralnym ośrodkiem treningowym w Polsce - cieszy się prezes Ewa Wróbel-Nadel.
Położony w Parku Poniatowskiego najstarszy tenisowy klub w Łodzi pięknieje z każdym rokiem. Po tym, jak miasto włożyło w przebudowę starej hali ponad pięć milionów złotych, stała się ona jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. To właśnie dzięki tym zmianom zawodnikiem MKT został Jerzy Janowicz. 22-letni tenisista trenował w hali m.in. przez ostatni tydzień przed wylotem na pamiętny turniej w Paryżu, w którym dotarł aż do finału, dzięki czemu przebił się w rankingu do "Top 30".

- Nie można chyba wyobrazić sobie lepszego dowodu na to, że warto inwestować w rozwój infrastruktury - podkreśla Ewa Wróbel-Nadel, prezes MKT. - Już teraz z naszych kortów korzysta jednak także wielu innych czołowych polskich zawodników. Jednym z powodów, dla których przyjeżdżają akurat tutaj, jest to, że Łódź leży w centrum kraju, więc z każdego miasta jest do niej w miarę blisko. Ale przede wszystkim są bardzo zadowoleni z naszej hali, która dzięki przebudowie spełnia naprawdę wysokie standardy - dodaje zadowolona.

Na tym się jednak zmiany nie skończą. Po remoncie hali zabrano się bowiem za przebudowę wysłużonego budynku administracyjnego. - Można powiedzieć, że teraz wszystko jest w stanie surowym. Po zmianach budynek będzie jednak nie tylko nowoczesny, ale i ulepszony - mówi prezes MKT. W planach jest m.in. wymiana starej instalacji elektrycznej i węzła cieplnego, zbudowanie siłowni, sali gimnastycznej i dodatkowego pokoju dla zawodników. Piwnica zostanie za to zamieniona na miejsce do odnowy biologicznej.

W przyszłym roku na dokończenie inwestycji zostaną wydane kolejne 2 mln zł, a razem - około 4,5. Oprócz pieniędzy z miasta modernizację MKT współfinansują także urząd marszałkowski (20 proc.) i PFRON (ok. 90 tys. zł). Łączny koszt przebudowy obiektów wyniesie więc około 10 mln zł.

Prezes MKT podkreśla, że dzięki takiemu ośrodkowi Łódź będzie miała bardzo duże szanse na organizowanie kolejnych ważnych imprez. Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku na kortach w Parku Poniatowskiego rozegrano otwarte mistrzostwa Polski. Z kolei we wrześniu w hali sportowej przy ul. Skorupki reprezentacja Polski zmierzyła się z Białorusią w Pucharze Davisa.

- Coraz częściej słyszę, że Łódź staje się stolicą tenisa. Na takie opinie jest chyba jeszcze za wcześnie, ale myślę, że na pewno możemy ubiegać się o zostanie centralnym ośrodkiem treningowym w Polsce. Już teraz mamy bardzo nowoczesny obiekt, a wkrótce będzie jeszcze lepiej. Gdy inwestycja zostanie dokończona, cała tenisowa Polska będzie mogła nam zazdrościć - kończy Wróbel-Nadel.