Sport.pl

Koniec sporu Perquisa z Tomaszewskim. Pozew wycofany, sprawa umorzona

Damien Perquis, reprezentant Polski w piłce nożnej, pozwał Jana Tomaszewskiego, bo ten publicznie nazwał go ?francuskim śmieciem?. We wtorek łódzki sąd umorzył sprawę, bo Perquis wycofał pozew
- Jeżeli Damien Perquis poczuł się urażony, to serdecznie go przepraszam - mówił dziś przed sądem Tomaszewski, poseł PiS i legendarny bramkarz. Dziękował mu za to, że wycofał pozew: - Spory między reprezentantami Polski nie powinny być załatwiane w sądzie. Od tego są jurysdykcje związkowe, UEFA czy FIFA.

W pozwie, który trafił do łódzkiego sądu, Damien Perquis chciał przeprosin w mediach i 50 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej. Urodzony we Francji piłkarz ma polskie korzenie, dlatego starał się o paszport i chciał grać w naszej reprezentacji. Ówczesny selekcjoner Franciszek Smuda się zgodził, a wtedy Tomaszewski nazwał piłkarza "francuskim śmieciem".

Później tłumaczył, że nie chciał go obrazić, a to tylko "takie piłkarskie określenie, bo Perquisa nie chcieli w swoim kraju, dlatego postanowił grać w Polsce".

W odpowiedzi na pozew prawniczka Tomaszewskiego napisała, że krytykował on nie oskarżonego, ale "system budowy drużyny narodowej".

Perquis gra teraz w Betisie Sewilla. Nie wiadomo, dlaczego postanowił wycofać pozew. W sądzie nie było dziś ani jego, ani jego prawnika. Pełnomocnik przysłał jedynie lakoniczne pismo.

Więcej o:
Komentarze (7)
Koniec sporu Perquisa z Tomaszewskim. Pozew wycofany, sprawa umorzona
Zaloguj się
 • syngefco

  Oceniono 47 razy 39

  Jasiu, proszę Cię, idź już na emeryturę, zajmij się wnuczkami, naucz je grać w piłkę, ale buzię trzymaj na kłódkę, polskiego języka ich nie ucz. Z góry dziękuję za spełnienie prośby.

 • kovalskybobi

  Oceniono 27 razy 21

  na zdjęciu nr 3 Polanski a nie Perkiz. Proszę o nagrodę za znalezienie błędu

 • wilem07

  Oceniono 27 razy 17

  jak powinno sie takie sprawy załatwiaC W PZPN-IE to ja jako długoletni piłkarz polskiej ligi moge powiedziec do Tomaszewskiego ty polski smieciu?

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 10 razy 8

  "Spory między reprezentantami Polski nie powinny być załatwiane w sądzie."

  Tomaszewski - nie jesteś niczyim reprezentantem, chyba że swego mentora Jarka.

 • 33mk

  Oceniono 2 razy 2

  Pewnie Perquis miał już dość tego polskiego piekiełka i machnął ręką. Chyba mu się nie dziwię, ale źle się stało - była okazja postawić pana Tomaszewskiego do kąta - tak jak na to zasłużył. A tak poczuje się znów bezkarny.

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 2

  A gdybym ja powiedział: Pan Tomaszewski Jan jest łódzkim smieciem?

  To pan Tomaszewski Jan teraz mnie pozwie?

  Faktem jest, że niegodnie zaśmiecił nam Łódź swa osobą, mową, czynami i nadymaniem się az do czerwoności lica.....

  Pan Tomaszewski Jan.

 • z-x-c

  Oceniono 1 raz 1

  zdjęcie nr 5 wymiata

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX