Mistrzostwa Świata w Super Enduro już w sobotę ponownie w Atlas Arenie. Teraz będzie o wiele trudniej i o wiele ciekawiej!

Po raz pierwszy na świecie zawodnicy jeździć będą... po schodach w hali i tuż obok publiczności - to jedna z wielu nowości i niezwykłych atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy Mistrzostw Świata w Super Enduro, które w sobotę ponownie zawitają do łódzkiej Atlas Areny.
Już w najbliższą sobotę w Atlas Arenie zostanie rozegrana pierwsza runda mistrzostw świata w Super Enduro. Pierwszy raz najlepsi motocrossowcy globu ścigali się w Łodzi rok temu, a wielkie zwycięstwo Tadeusza Błażusiaka oglądało ponad 8 tys. osób. Już teraz można być pewnym, że tegoroczne zawody będą jeszcze ciekawsze od poprzednich.

- Rok temu był jeden most, teraz będą dwa, a zawodnika będzie można zobaczyć dopiero w ostatniej chwili, tuż przed wybiciem się i wykonaniem ewolucji. Trudniejsze będą także baseny z wodą i niespotykany do tej pory odcinek skalny. Zazwyczaj organizatorzy robią prosty odcinek po skałach bądź ewentualnie z jednym zakrętem. U nas będą dwa. Trasa będzie więc zdecydowanie trudniejsza niż przed rokiem, ale i o wiele ciekawsza - opowiada Andrzej Andrzejak, prezes Łódzkiego Klubu Motorowego.

Najciekawszą nowością będzie jednak... wjazd po schodach między publicznością. - Zawodnicy wjadą na górny pierścień hali, zawrócą za tablicą z zegarem i zjadą po schodach z drugiej strony. Tego do tej pory nie zrobił nikt na świecie, dzięki czemu śmiało można powiedzieć, że zawodnicy tak blisko kibiców jeszcze nie byli - dodaje Andrzejak.

Organizatorzy za przygotowywanie niezwykle trudnego toru wezmą się w czwartek. W tej chwili pod Atlas Arenę przywożone są wszystkie elementy. Do stworzenia toru zostanie użytych m.in. kilkaset ton piachu, 80 ton kamieni, 120 opon od tirów i wielkie kłody drewna o średnicy dochodzącej do metra. Sobotnia impreza będzie także wyjątkowa pod względem frekwencji. Do sprzedania pozostało już bowiem około 500 biletów, co oznacza, że w Atlas Arenie zasiądzie najprawdopodobniej ponad 11 tys. osób! Ci, którzy nie zdążyli jeszcze kupić biletów, mogą nabyć je na stronie internetowej www.ebilet.pl. Normalna wejściówka kosztuje 95 zł, ulgowa - 60.

Kibice będą mogli zacząć wchodzić na trybuny od godz. 15. Ceremonia otwarcia zawodów została zaplanowana na godz. 17. Impreza skończy się ok. godz. 20.30.