Sport.pl

Wyjazdowe mecze Piotrcovii i Piotrkowianina

Piłkarze i piłkarki ręczne z Piotrkowa rozegrają w weekend kolejne mecze ekstraklasy. Obie drużyny zagrają na wyjeździe.
Jako pierwsze na parkiet wyjdą piłkarki ręczne Piotrcovii, które w sobotę o godz. 17 zmierzą się w Jeleniej Górze z KPR. Będzie to spotkanie sąsiadów w tabeli - po dziewięciu kolejkach ekstraklasy KPR zajmuje dziesiąte miejsce w lidze (pięć punktów), a podopieczne Inny Krzysztoszek - 11 (cztery).

Godzinę później swój mecz rozpocznie Piotrkowianin. Po wysokiej pucharowej porażce w środku tygodnia z Vive Kielce piotrkowianie tym razem zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Będzie to ligowy debiut trenera Tadeusza Jednoroga, który na początku tygodnia podpisał umowę z klubem. Czy będzie to debiut udany? Z pewnością będzie o to bardzo trudno. Co prawda w ostatniej kolejce piotrkowianie odnieśli niespodziewane zwycięstwo nad MMTS Kwidzyn, ale Stal radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze. Drużyna z Mielca w ostatnich sześciu meczach przegrała tylko raz, a po pierwszej fazie sezonu zasadniczego zajmuje w tabeli czwarte miejsce i wyprzedza Piotrkowianina aż o dziewięć punktów.

Więcej o: