Mistrzostwa Świata w Super Enduro wracają do Atlas Areny! Tadeusz Błażusiak, Tomasz Gollob i wielkie gwiazdy

Ponad 11 tys. osób obejrzy w sobotę mistrzostwa świata w super enduro. Największą gwiazdą zawodów ponownie będzie Tadeusz Błażusiak.
Urodzony w Nowym Targu Błażusiak jest wielką gwiazdą enduro. Zdobywał tytuł mistrza świata w dwóch ostatnich latach, a w swoim dorobku ma także m.in. cztery kolejne tytuły mistrza USA i złoty medal prestiżowej imprezy X-Games. Oprócz "Taddyego", który w wielkim stylu wygrał ubiegłoroczne zawody w Łodzi, w Atlas Arenie pojadą także drugi przed rokiem Jonny Walker i trzeci Joakim Ljunggren oraz gwiazdy enduro, których zabrakło w ostatniej edycji - Brytyjczyk David Knight i Mike Hartmann z Niemiec. - To najlepsi z najlepszych - podkreślają organizatorzy, którzy postarali się, by zawodnicy ścigali się na wyjątkowo trudnym i urozmaiconym torze. Do jego stworzenia zostało użytych m.in. 80 ton kamieni, 120 opon od tirów i wielkie kłody drewna o średnicy dochodzącej do metra. Po raz pierwszy na świecie tor będzie przebiegał także między trybunami - zawodnicy będą wjeżdżać po schodach, okrążać zegar i zjeżdżać z drugiej strony.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się także efektowne pokazy freestylu oraz wyścig gwiazd, w którym wystartują m.in. Tomasz Gollob i Marek Czachor. Nowością będzie bieg kibiców, w którym wylosowane z trybun osoby przebiegną tor w kaskach.

Kibice będą mogli zacząć wchodzić na trybuny od godz. 15. Ceremonia otwarcia zawodów została zaplanowana na godz. 17. Impreza skończy się ok. godz. 20.30.