Kolejna porażka PTK Pabianice. Widzew gra w niedzielę

Koszykarki PTK Pabianice nadal pozostają bez wygranej w ekstraklasie. W piątek przegrały po raz dziesiąty, tym razem z Centrum Wzgórze Gdynia
O porażce podopiecznych trenerki Edyty Koryzny przesądziła ostatnia kwarta, w której początkowe siedem minut przegrały 0:21. Po chwili kosz gdynianek odczarowała Agata Gajda, która trafiła z dystansu. Wcześniej pabianiczanki prowadziły z rywalkami w miarę wyrównany pojedynek, bo po trzech kwartach przegrywały zaledwie jednym punktem.

W niedzielę w tej samej hali o godz. 18 koszykarki Widzewa zagrają z Energą Toruń. Widzewianki nie mają zbyt dużych szans na zwycięstwo, bo rywalki to czwarta drużyna w tabeli, a gospodynie do tej pory wygrały jedno spotkanie i zajmują przedostatnią pozycję. Na szczęście łódzka drużyna przystąpi do spotkania w najsilniejszym składzie, bo trener Andrzejczak będzie miał do dyspozycji wszystkie koszykarki.

W niedzielę o godz. 16 beniaminek I ligi Basket Aleksandrów zagra u siebie ze Ślęzą Wrocław. Do tej pory oba zespoły odniosły po dwa zwycięstwa, ale w niedzielę to gospodynie powinny zdobyć komplet punktów.

W drugiej lidze w hali przy al. Unii o godz. 16 ŁKS zagra z Ursusem Warszawa, a Alles Głowno - też u siebie, ale o godz. 14 - zmierzy się z Polonią Warszawa.

PTK Pabianice - Centrum Wzgórze Gdynia 47:68

Kwarty: 14:13, 12:9, 12:17, 9:29

PTK: Sobczyk 19, Gajda 9, Rozwadowicz 5, Piestrzyńska 4, Kowalska 3, Krajewska 3, Błaszczyk 2, Bogacka 2.