Fundacja Realu Madryt wyśle bezrobotnych z Łodzi i regionu na szkolenie do Hiszpanii

100 osób będzie mogło wziąć udział w szkoleniu, które dla bezrobotnych z Łodzi i regionu planuje przeprowadzić Fundacja Realu Madryt. Jeśli wniosek przejdzie, w połowie przyszłego roku wszyscy wylecą do stolicy Hiszpanii.
Real Madryt jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich na świecie. Według wyliczeń analityków liczba jego fanów w samej tylko Europie przekracza 30 milionów. By wykorzystać potencjał klubu, w 1997 r. założono fundację Realu, która pomaga dzieciom z ponad 30 krajów świata.

W Polsce fundacja istnieje od roku. Za jej działanie odpowiada założona w Łodzi Fundacja Rozwoju Edukacji i Sportu. W naszym mieście istnieje też jedyna jak na razie działająca pod skrzydłami Realu placówka. Wiadomo już, że wkrótce powstaną jednak dwie kolejne (także w Łodzi oraz w pobliskim Aleksandrowie Łódzkim).

Wciąż rozwijająca się fundacja stara się poszerzać swoją działalność na wiele sposobów. Najnowszym pomysłem jest przeprowadzenie szkolenia dla 100 bezrobotnych z Łodzi i regionu na instruktora i trenera II klasy z piłki nożnej oraz koszykówki. - Będzie ono skierowane do wszystkich bezrobotnych, ale wyżej oceniani będą nauczyciele. Nie muszą być oni jednak byłymi wuefistami. Może to być nawet historyk. Po prostu każdy, kto uważa, że się do tego nadaje i chciałby to robić - tłumaczy Krzysztof Kaźmierczak, dyrektor FREiS.

Szkolenia na instruktora zajmą 250 godzin, a trenerskie - 150 więcej. - Do Łodzi przyjadą również trenerzy z Madrytu, którzy przeszkolą uczestników na instruktora w naszej szkółce - dodaje Kaźmierczak. - Pod koniec planujemy także wysłać ich do Madrytu, gdzie przez tydzień będą mogli przyglądać się zajęciom prowadzonym w różnych kategoriach wiekowych Realu. Możliwość poznania Valdebebas [ośrodka Realu, w którym trenuje m.in. pierwsza drużyna - przyp. red.] i zobaczenia z bliska jak pracuje się z młodzieżą w tak wielkim klubie to coś, co nie przytrafia się każdego dnia. Liczymy więc na to, że chętnych do wzięcia udziału w szkoleniu nie zabraknie.

Wniosek w tej sprawie jeszcze w tym tygodniu ma zostać złożony w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. - Jeśli przejdzie dalej, to w marcu rozpoczniemy nabór, a same szkolenia zaczniemy przeprowadzać od maja - kończy Kaźmierczak.