Sport.pl

Piotrcovia i Piotrkowianin grają z Pogonią Szczecin

Drużyny z Piotrkowa czekają w weekend niezwykle ważne mecze w ekstraklasie. Co ciekawe, w obu przypadkach ich przeciwnikiem będzie Pogoń Szczecin.
Jako pierwsi na parkiet wyjdą zawodnicy Piotrkowianina, którzy mecz z Pogonią rozpoczną we własnej hali w sobotę o godz. 16. Spotkanie beniaminków będzie miało niezwykle ważne znaczenie dla dolnych rejonów tabeli. Po 12 seriach gier piotrkowianie zajmują w tabeli 10 miejsce i do siódmej Pogoni tracą trzy punkty. Jeśli przegrają, mogą awansować nawet na ósme miejsce. Porażka natomiast może ich zepchnąć na przedostatnią pozycję i sprawić, że na długo zagrzebią się na dole ligowej stawki.

Dwie godziny później w hali Relax swój mecz rozegra Piotrcovia. Także i podopieczne Inny Krzysztoszek czeka bardzo ważne spotkanie z Pogonią. Przed ostatnią kolejką pierwszej fazy rundy zasadniczej piotrkowianki zajmują dopiero 11 miejsce i tracą do drużyny ze Szczecina pięć punktów. W przypadku porażki mogą spaść nawet na ostatnie miejsce, dlatego jeśli marzą o wygrzebaniu się ze strefy spadkowej, to muszą wreszcie zacząć wygrywać. Lepszej okazji niż starcie z Pogonią w najbliższym czasie mieć nie będą, bo kolejnymi rywalami Piotrcovii będą czwarta, piąta i szósta drużyna w tabeli.

Więcej o: