Kolejna porażka PTK Pabianice

11 porażki w 11. meczu sezonu doznały koszykarki PTK Pabianice. Tym razem podopieczne Edyty Koryzny musiały uznać wyższość Energii Toruń, która zwycięstwo zapewniła sobie w wygranej ponad 20 punktami trzeciej kwarcie.
Mimo że pierwsze siedem punktów w sobotnim meczu zdobyły torunianki, to jednak przez pierwszą połowę drużyna z Pabianic toczyła z rywalkami bardzo wyrównany pojedynek. Po dwóch kwartach przyjezdne przegrywały ze zdecydowanym faworytem zaledwie dwoma punktami (28:30). Nadzieje na korzystny wynik rozwiała jednak trzecia kwarta, wygrana przez gospodynie aż 21 punktami. Decydujące było zwłaszcza pierwszych pięć minut, gdy Energa zdobyła 13 punktów, a pabianiczanki - zaledwie jeden.

Podopieczne trenerki Edyty Koryzny przegrały 11. spotkanie z rzędu i zamykają tabelę Ford Germaz Ekstraklasy. Szansę do rewanżu dostaną w najbliższą środę, gdy o godz. 18 we własnej hali w Pabianicach znów zagrają z Energą.

Energa Toruń - PTK Pabianice 66:49

Kwarty: 18;15, 12:13, 27:6, 9:16

PTK: Salska 12, Gajda 8, Sobczyk 8, Błaszczyk 7, Krajewska 7, Kowalska 6, Bogacka 1.

"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!

• Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu